У межах проекту, який об’єднає НІБУЛОНівців під гаслом "Making Ukraine safe again", кожен співробітник компанії, незалежно від статі та посади, зможе пройти спеціальне навчання з підготовчого процесу до гуманітарного розмінування, а саме з підготовки до нетехнічного обстеження території (НТО).
За словами Яни Романенко, директора з персоналу «НІБУЛОНу», ініціатива є гармонійним продовженням зусиль компанії, спрямованих на очищення українських земель від забруднень, спричинених війною.
«Наші співробітники, як ніхто розуміють, що від доступності українських земель для обробітку, нашої здатності обробляти поля та збирати врожай залежить подальше економічне благополуччя країни та продуктова безпека світу. Чим більше людей матимуть змогу та навички долучитися до справи розмінування, тим швидше ми повернемо землі в економіку», – констатує Яна.
На сьогодні «НІБУЛОН» є першою та єдиною агрокомпанією – оператором гуманітарного розмінування. Компанія має 5 сертифікатів із гуманітарного розмінування, власний автопарк розмінувальної техніки, висококваліфікованих саперів з практичним військовим і гуманітарним досвідом у штаті та вже повернула в обіг понад 5000 га української землі.
Відкриття курсів для співробітників, після закінчення яких вони отримають сертифікат спеціаліста з нетехнічного обстеження території (НТО), дозволить розширити межі соціальної місії та масштабувати діяльність з очищення українських земель.
Зазначимо, що НТО – підготовчий процес до подальшого можливого розмінування, який включає збір, аналіз та оцінку інформації про місцевість без використання технічних засобів і не передбачає контакту з вибухонебезпечними предметами та їх знешкодження, яким повинні надалі займатись фахівці вищої ланки.
У НІБУЛОНі переконані, що в умовах війни актуальність таких спеціалістів важко переоцінити.
"Від початку повномасштабного вторгнення рф 30% території України зазнало інтенсивних бойових дій. Сьогодні наша країна є найбільш замінованою територією у світі. Крім того, росія навмисно мінує с.-г. землі, щоб унеможливити їх використання та поставити під загрозу продовольчу безпеку як в Україні, так і у світі.
Площа потенційно небезпечних с.-г. земель зараз складає 2 млн га на звільнених землях і 6 млн га – на окупованих. Щоб очистити їх, знадобляться роки. Для прикладу: війна в Грузії тривала 5 днів, а розмінування – 11 років", - ідеться у повідомленні компанії.
ІЦ УАК за матеріалами НІБУЛОНу
agroconf.org