Оцінки виробництва пшениці в Європі минулого тижня впали ще більше, оскільки у Франції та Німеччині, провідних агровиробників Євросоюзу, врожайність продовжує бути нижчою за очікувану. До такої ситуації призвели постійні дощі у цих країнах, які негативно вплинули на стан зернових культур. Нижчі оцінки минулого тижня від приватних аналітиків, Служби сільського господарства США (FAS) й урядів Франції та Німеччини показують складну картину.
Так, виробництво м’якої пшениці у ЄС-27 зараз очікується на рівні лише 116,5 млн т, що на 5,8 млн т менше, ніж попередній прогноз, і стане найменшим урожаєм із 2018 року (114,8 млн т).
Також експерти прогнозують проблеми з якістю зібраного зерна.
Наголошується, що уряд Франції нещодавно знизив свою оцінку врожаю м’якої пшениці в країні на 3,3 млн т — до 26,3 млн т. Це на 25% менше, ніж торік, і є найменшим урожаєм із 1987 року.
Дощ також затримав збирання врожаю в Німеччині, за деякими даними, врожайність і вміст білка нижче, але також помітні регіональні відмінності. Німецьке статистичне управління дало свою першу оцінку врожаю пшениці 2024 року у 19,7 млн тонн, що на 21,5 млн тонн нижче за минулорічний показник і є найнижчим показником із 2003 року.
Остання оцінка Stratégie Grains щодо врожаю ячменю в ЄС-27 становить 50,6 млн т, що досі перевищує мінімальний урожай 2023 року. Але зараз він нижчий за 5-річний середній показник.
Також очікується, що виробництво кукурудзи в ЄС складе близько 60 млн т, що також нижче від торішнього врожаю.
Найменші врожаї в ЄС надають деяку підтримку цінам, зокрема на пшеницю. Однак позитивний прогноз щодо кукурудзи в США обмежує зростання цін на кормове зерно і може чинити більший тиск на світові ціни.
ІЦ УАК за матеріалами УкрАгроКонсалт
agroconf.org