Аграрний тиждень. Україна
» » Мінекономіки проводить системну роботу з Домініканською Республікою, Гватемалою, Суринамом та іншими країнами Америки
» » Мінекономіки проводить системну роботу з Домініканською Республікою, Гватемалою, Суринамом та іншими країнами Америки

    Мінекономіки проводить системну роботу з Домініканською Республікою, Гватемалою, Суринамом та іншими країнами Америки


    Мінекономіки проводить системну роботу з Домініканською Республікою, Гватемалою, Суринамом та іншими країнами Америки
    Домініканська Республіка може стати логістичним хабом для українського експорту в регіоні

    Домініканська республіка має стати торговим хабом Латинської Америки та Карибського басейну, має потенціал стати логістичним центром для українського експорту в регіон. Про це йшлося під час зустрічі між Віце-президентом Домініканської Республіки Ракель Пенья та Першою віце-прем’єр-міністром України – Міністром економіки України Юлією Свириденко і заступником Міністра економіки і Торговим представником України Тарасом Качкою під час робочого візиту української делегації.

    Це перший робочий візит української делегації у Домініканську Республіку за останні 22 роки.

    «Посилення економічного співробітництва було одним із ключових питань на порядку денному. Нині Домініканська республіка є другою державою в регіоні за обсягами імпорту з України. За підсумками минулого року товарообіг між нашими країнами досяг 38,73 млн дол. США, що становить 54% показника 2022 року. Позитивне для України сальдо склало 21,07 млн. дол. США. А за перші 6 місяців 2024 року експорт вже склав 32 млн. дол. США. Основною статтею експорту залишаються напівфабрикати з нелегованої сталі. Та ми маємо потенціал для посилення двосторонньої торгівлі. Як зазначила Віце-президентка Домініканської Республіки, ця країна може стати логістичним хабом для українського експорту в регіоні», - зазначила Юлія Свириденко.

    Країни домовилися розглянути шляхи збільшення поставок українських товарів. Нині населення Домініканської республіки сягає близько 11,5 млн людей, ще майже стільки туристів щорічно відвідує країну. Тому головним актуальним на найближчу перспективу напрямом співпраці України та Домініканської Республіки в економічній сфері є аграрна промисловість та продовольча сфера. Країна зацікавлена як у поставках українських продовольчих товарів, обладнання для харчової промисловості, так і передачі відповідних технологій виробництва.

    Сторони домовилися налагодити співпрацю на рівні Торгово-промислових палат для подальшого проведення бізнес-форумів і налагодження B2B співробітництва.

    Крім того, Юлія Свириденко подякувала Домініканській республіці за участь у Першому глобальному саміті миру й запросила доєднатися до роботи у робочих групах щодо таких пунктів Формули миру Президента Володимира Зеленського, як продовольча безпека, а також радіаційна і ядерна безпека.

    Нагадаємо, як зазначається у колонці Першої віцепрем’єр-міністерки України для Interfa, за результатами робочого візиту української делегації у Латинську Америку у травні, Аргентина, Чилі та Уругвай доєдналися до Першого глобального саміту миру. Крім того, Аргентина стала членом міжнародної коаліції із повернення українських дітей.

    «За останній рік, від першого візиту Президента Володимира Зеленського у Латинську Америку, наша співпраця із регіоном системно поглиблюється. Це і гуманітарна допомога, підтримка українських вимушених мігрантів, підтримка України на міжнародній арені і поглиблення співпраці між бізнесами. Ми навіть працюємо над самітом Україна-Латинська Америка. Просування українського порядку денного і послаблення російського лоббі у регіоні — системна задача, яка системно дає результати», - підсумувала Юлія Свириденко.

    Юлія Свириденко взяла участь в інавгурації Президента Домініканської Республіки

    У Домініканській Республіці відбулася інавгурація переобраного на новий термін Президента Луіса Абінадера. Україну на інавгурації представляла Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко. Це перший візит української делегації у Домініканську Республіку за останні 22 роки.

    «Домініканська Республіка надійний партнер України і запрошення на інавгурацію Президента Луіса Абінадера — найбільше цьому підтвердження. Навіть у своїй інавгураційній промові Президент згадав Україну й те, що цінності миру для нього є основоположними. Тому він підтримав перший Глобальний саміт миру, тому системною підтримує Україну своєю політикою», - зазначила Юлія Свириденко.

    За її словами, напередодні інавгурації під час зустрічі із Віце-президенткою Домініканської Республіки Ракель Пенья українська делегація отримала запевнення, що Домініканська республіка має потенціал стати логістичним центром для українського експорту в регіон. Країна є другою державою в регіоні за обсягами імпорту з України. За підсумками минулого року товарообіг між нашими країнами досяг 38,73 млн дол. США, що становить 54% показника 2022 року. Позитивне для України сальдо склало 21,07 млн дол. США. А за перші 6 місяців 2024 року експорт вже склав 32 млн дол. США.

    Україна і Домініканська республіка домовились налагодити співпрацю на рівні Торгово-промислових палат для подальшого проведення бізнес-форумів і посилення двосторонньої торгівлі.

    Крім того, Юлія Свириденко подякувала Домініканській республіці за участь у першому Глобальному саміті миру й запросила доєднатися до роботи у робочих групах щодо таких пунктів Формули миру Президента Володимира Зеленського, як продовольча безпека, а також ядерна безпека.

    Нагадаємо, це вже другий термін Луіса Абінадера на президентському посту. Він був обраний у 2020 році від Сучасної Революційної Партії й переобраний на другий термін на загальних виборах у травні цього року. Його президентський термін триватиме до серпня 2028 року.

    На інавгурації були присутні 14 глав держав і урядів та кілька сотень представників держав-партнерів. На полях заходу Юлія Свириденко провела зустрічі також із Президентом Гватемали Бернардо Аревало та Президентом Республіки Суринам Чан Сантохі, Прем'єр-міністром Белізу Джонні Брісеньо, Міністром закордонних справ Республіки Коста-Рика Арнольдо Андре Тіноко.

    За словами Юлії Свириденко, системна робота із країнами Латинської Америки і Карибського басейну дає системні результати. Так за результатами робочого візиту української делегації у Латинську Америку у травні, Аргентина стала членом Міжнародної коаліції із повернення українських дітей. Як йдеться у колонці Першої віцепрем’єр-міністерки України для Interfax, нині триває активна робота над організацією Саміту Україна-Латинська Америка.

    Україна і Гватемала домовилися продовжити роботу з укладення Угоди про вільну торгівлю

    Україна та Гватемала обговорили поглиблення двосторонньої економічної співпраці, зокрема, продовження роботи над укладенням Угоди про вільну торгівлю. Про це під час зустрічі у Домініканській республіці обговорили Президент Гватемали Бернардо Аревало та Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

    «Від моменту обрання Президента Гватемали торік у липні, ми активно ведемо роботу над продовженням системного покращення торгівлі між нашими країнами. Торік загальний обсяг зовнішньої торгівлі з Гватемалою склав майже 45 млрд доларів. Ми маємо потенціал для її посилення і безумовним фактором, який цьому сприятиме стане Угода про вільну торгівлю. Під час зустрічі домовилися продовжити роботу над її напрацюванням», - зазначила Юлія Свириденко.

    Крім того, Перша віцепрем’єр-міністерка подякувала Гватемалі за системну підтримку України.

    «Гватемала чи не найбільш активно серед усіх країн Латинської Америки підтримувала Україну з моменту повномасштабної війни. Гватемала увійшла до кола країн-учасниць Міжнародної Кримської Платформи, увійшла до Основної групи зі створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії. Гватемала стала співавтором багатьох резолюцій «українського досьє», ухвалених ГА ООН у 2022-2023 рр., та позитивно проголосувала за всі ці резолюції. Країна взяла участь у Глобальному саміті миру у Швейцарії та приєдналася до спільного комюніке за його результатами», - додала Юлія Свириденко.

    За її словами Гватемала активно бере участь у різних коаліціях на підтримку України, зокрема таких, як Саміт перших леді. Країна підтвердила свою участь у Саміті.

    Також Україна запросила Гватемалу доєднатися до Міжнародної коаліції із повернення українських дітей.

    Нагадаємо, за результатами робочого візиту української делегації у Латинську Америку у травні, Аргентина стала членом Міжнародної коаліції із повернення українських дітей. Як йдеться у колонці Першої віцепрем’єр-міністерки України для Interfax, взаємовідносини України і Латинської Америки та Карибського басейну системно покращуються. Нині триває активна робота над організацією Саміту Україна-Латинська Америка.

    Президент Суринаму та Юлія Свириденко обговорили можливості спільних проектів у сфері видобутку та сільського господарства

    Посилення економічного співробітництва, можливість втілення спільних проектів у сільському господарстві та видобування обговорили Президент Суринаму Чандрі Сантокі та Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко й заступник Міністра економіки і Торговий представник України Тарас Качка під час робочого візиту української делегації у Домініканську республіку.

    “Як Україна, так і Суринам зацікавлені у посиленні торгівлі між нашими країнами. Найбільш перспективні сектори — сільське господарство та видобування, зокрема видобуток нафти та газу. Вдячна Президенту Суринаму за пропозицію до наших інвесторів розглянути конкретні інвестиційні проекти”, — зазначила Юлія Свириденко.

    Також сторони домовилися про обмін досвідом, адже Суринам, як і Україна, активно працює з Міжнародним валютним фондом. Країна готується до сьомого перегляду програми розширеного фінансування. Україна завершила четвертий перегляд. Крім того, Суринам має великий досвід подолання економічної кризи.

    Також сторони обговорили подальшу роботу над Формулою миру Президента Володимира Зеленського.

    “Ми високо цінуємо участь міністра закордонних справ Суринаму у Першому глобальному мирному саміті, а також рішення Сурінаму приєднатися до Спільного комюніке про рамки миру. Голос Суринаму та його активна роль у мирному процесі дуже важливі для нас. Ми запросили Суринам доєднатися до робочих груп над пунктами Формули миру, такими як продовольча безпека та ядерна безпека”, — додала Юлія Свириденко.

    Вдячна за стійку підтримку України і чітку позицію, що лідерство світових лідерів заради України має привести до завершення війни.

    Крім того, Україна приєдналася до спільної декларації щодо Венесуели.

    Читайте також: Американська аналітична організація Rand долучається до співпраці з Урядом в пріоритетних сферах економіки

    ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки

    agroconf.org





    Схожі новини
  • Шукаємо конструктивне рішення щодо торгівлі зерном, яке буде вигідним для всіх країн, - Юлія Свириденко в Румунії
  • Україна та Республіка Північна Македонія поглиблюють торговельно-економічну співпрацю
  • На порядку денному – розширення торгово-економічних відносин з Кореєю
  • Микола Присяжнюк зустрінеться з членами Європейської комісії
  • Республіка Корея збільшить інвестування у сільське господарство України

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.

Мінекономіки проводить системну роботу з Домініканською Республікою, Гватемалою, Суринамом та іншими країнами Америки


Мінекономіки проводить системну роботу з Домініканською Республікою, Гватемалою, Суринамом та іншими країнами Америки
Домініканська Республіка може стати логістичним хабом для українського експорту в регіоні

Домініканська республіка має стати торговим хабом Латинської Америки та Карибського басейну, має потенціал стати логістичним центром для українського експорту в регіон. Про це йшлося під час зустрічі між Віце-президентом Домініканської Республіки Ракель Пенья та Першою віце-прем’єр-міністром України – Міністром економіки України Юлією Свириденко і заступником Міністра економіки і Торговим представником України Тарасом Качкою під час робочого візиту української делегації.

Це перший робочий візит української делегації у Домініканську Республіку за останні 22 роки.

«Посилення економічного співробітництва було одним із ключових питань на порядку денному. Нині Домініканська республіка є другою державою в регіоні за обсягами імпорту з України. За підсумками минулого року товарообіг між нашими країнами досяг 38,73 млн дол. США, що становить 54% показника 2022 року. Позитивне для України сальдо склало 21,07 млн. дол. США. А за перші 6 місяців 2024 року експорт вже склав 32 млн. дол. США. Основною статтею експорту залишаються напівфабрикати з нелегованої сталі. Та ми маємо потенціал для посилення двосторонньої торгівлі. Як зазначила Віце-президентка Домініканської Республіки, ця країна може стати логістичним хабом для українського експорту в регіоні», - зазначила Юлія Свириденко.

Країни домовилися розглянути шляхи збільшення поставок українських товарів. Нині населення Домініканської республіки сягає близько 11,5 млн людей, ще майже стільки туристів щорічно відвідує країну. Тому головним актуальним на найближчу перспективу напрямом співпраці України та Домініканської Республіки в економічній сфері є аграрна промисловість та продовольча сфера. Країна зацікавлена як у поставках українських продовольчих товарів, обладнання для харчової промисловості, так і передачі відповідних технологій виробництва.

Сторони домовилися налагодити співпрацю на рівні Торгово-промислових палат для подальшого проведення бізнес-форумів і налагодження B2B співробітництва.

Крім того, Юлія Свириденко подякувала Домініканській республіці за участь у Першому глобальному саміті миру й запросила доєднатися до роботи у робочих групах щодо таких пунктів Формули миру Президента Володимира Зеленського, як продовольча безпека, а також радіаційна і ядерна безпека.

Нагадаємо, як зазначається у колонці Першої віцепрем’єр-міністерки України для Interfa, за результатами робочого візиту української делегації у Латинську Америку у травні, Аргентина, Чилі та Уругвай доєдналися до Першого глобального саміту миру. Крім того, Аргентина стала членом міжнародної коаліції із повернення українських дітей.

«За останній рік, від першого візиту Президента Володимира Зеленського у Латинську Америку, наша співпраця із регіоном системно поглиблюється. Це і гуманітарна допомога, підтримка українських вимушених мігрантів, підтримка України на міжнародній арені і поглиблення співпраці між бізнесами. Ми навіть працюємо над самітом Україна-Латинська Америка. Просування українського порядку денного і послаблення російського лоббі у регіоні — системна задача, яка системно дає результати», - підсумувала Юлія Свириденко.

Юлія Свириденко взяла участь в інавгурації Президента Домініканської Республіки

У Домініканській Республіці відбулася інавгурація переобраного на новий термін Президента Луіса Абінадера. Україну на інавгурації представляла Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко. Це перший візит української делегації у Домініканську Республіку за останні 22 роки.

«Домініканська Республіка надійний партнер України і запрошення на інавгурацію Президента Луіса Абінадера — найбільше цьому підтвердження. Навіть у своїй інавгураційній промові Президент згадав Україну й те, що цінності миру для нього є основоположними. Тому він підтримав перший Глобальний саміт миру, тому системною підтримує Україну своєю політикою», - зазначила Юлія Свириденко.

За її словами, напередодні інавгурації під час зустрічі із Віце-президенткою Домініканської Республіки Ракель Пенья українська делегація отримала запевнення, що Домініканська республіка має потенціал стати логістичним центром для українського експорту в регіон. Країна є другою державою в регіоні за обсягами імпорту з України. За підсумками минулого року товарообіг між нашими країнами досяг 38,73 млн дол. США, що становить 54% показника 2022 року. Позитивне для України сальдо склало 21,07 млн дол. США. А за перші 6 місяців 2024 року експорт вже склав 32 млн дол. США.

Україна і Домініканська республіка домовились налагодити співпрацю на рівні Торгово-промислових палат для подальшого проведення бізнес-форумів і посилення двосторонньої торгівлі.

Крім того, Юлія Свириденко подякувала Домініканській республіці за участь у першому Глобальному саміті миру й запросила доєднатися до роботи у робочих групах щодо таких пунктів Формули миру Президента Володимира Зеленського, як продовольча безпека, а також ядерна безпека.

Нагадаємо, це вже другий термін Луіса Абінадера на президентському посту. Він був обраний у 2020 році від Сучасної Революційної Партії й переобраний на другий термін на загальних виборах у травні цього року. Його президентський термін триватиме до серпня 2028 року.

На інавгурації були присутні 14 глав держав і урядів та кілька сотень представників держав-партнерів. На полях заходу Юлія Свириденко провела зустрічі також із Президентом Гватемали Бернардо Аревало та Президентом Республіки Суринам Чан Сантохі, Прем'єр-міністром Белізу Джонні Брісеньо, Міністром закордонних справ Республіки Коста-Рика Арнольдо Андре Тіноко.

За словами Юлії Свириденко, системна робота із країнами Латинської Америки і Карибського басейну дає системні результати. Так за результатами робочого візиту української делегації у Латинську Америку у травні, Аргентина стала членом Міжнародної коаліції із повернення українських дітей. Як йдеться у колонці Першої віцепрем’єр-міністерки України для Interfax, нині триває активна робота над організацією Саміту Україна-Латинська Америка.

Україна і Гватемала домовилися продовжити роботу з укладення Угоди про вільну торгівлю

Україна та Гватемала обговорили поглиблення двосторонньої економічної співпраці, зокрема, продовження роботи над укладенням Угоди про вільну торгівлю. Про це під час зустрічі у Домініканській республіці обговорили Президент Гватемали Бернардо Аревало та Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

«Від моменту обрання Президента Гватемали торік у липні, ми активно ведемо роботу над продовженням системного покращення торгівлі між нашими країнами. Торік загальний обсяг зовнішньої торгівлі з Гватемалою склав майже 45 млрд доларів. Ми маємо потенціал для її посилення і безумовним фактором, який цьому сприятиме стане Угода про вільну торгівлю. Під час зустрічі домовилися продовжити роботу над її напрацюванням», - зазначила Юлія Свириденко.

Крім того, Перша віцепрем’єр-міністерка подякувала Гватемалі за системну підтримку України.

«Гватемала чи не найбільш активно серед усіх країн Латинської Америки підтримувала Україну з моменту повномасштабної війни. Гватемала увійшла до кола країн-учасниць Міжнародної Кримської Платформи, увійшла до Основної групи зі створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії. Гватемала стала співавтором багатьох резолюцій «українського досьє», ухвалених ГА ООН у 2022-2023 рр., та позитивно проголосувала за всі ці резолюції. Країна взяла участь у Глобальному саміті миру у Швейцарії та приєдналася до спільного комюніке за його результатами», - додала Юлія Свириденко.

За її словами Гватемала активно бере участь у різних коаліціях на підтримку України, зокрема таких, як Саміт перших леді. Країна підтвердила свою участь у Саміті.

Також Україна запросила Гватемалу доєднатися до Міжнародної коаліції із повернення українських дітей.

Нагадаємо, за результатами робочого візиту української делегації у Латинську Америку у травні, Аргентина стала членом Міжнародної коаліції із повернення українських дітей. Як йдеться у колонці Першої віцепрем’єр-міністерки України для Interfax, взаємовідносини України і Латинської Америки та Карибського басейну системно покращуються. Нині триває активна робота над організацією Саміту Україна-Латинська Америка.

Президент Суринаму та Юлія Свириденко обговорили можливості спільних проектів у сфері видобутку та сільського господарства

Посилення економічного співробітництва, можливість втілення спільних проектів у сільському господарстві та видобування обговорили Президент Суринаму Чандрі Сантокі та Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко й заступник Міністра економіки і Торговий представник України Тарас Качка під час робочого візиту української делегації у Домініканську республіку.

“Як Україна, так і Суринам зацікавлені у посиленні торгівлі між нашими країнами. Найбільш перспективні сектори — сільське господарство та видобування, зокрема видобуток нафти та газу. Вдячна Президенту Суринаму за пропозицію до наших інвесторів розглянути конкретні інвестиційні проекти”, — зазначила Юлія Свириденко.

Також сторони домовилися про обмін досвідом, адже Суринам, як і Україна, активно працює з Міжнародним валютним фондом. Країна готується до сьомого перегляду програми розширеного фінансування. Україна завершила четвертий перегляд. Крім того, Суринам має великий досвід подолання економічної кризи.

Також сторони обговорили подальшу роботу над Формулою миру Президента Володимира Зеленського.

“Ми високо цінуємо участь міністра закордонних справ Суринаму у Першому глобальному мирному саміті, а також рішення Сурінаму приєднатися до Спільного комюніке про рамки миру. Голос Суринаму та його активна роль у мирному процесі дуже важливі для нас. Ми запросили Суринам доєднатися до робочих груп над пунктами Формули миру, такими як продовольча безпека та ядерна безпека”, — додала Юлія Свириденко.

Вдячна за стійку підтримку України і чітку позицію, що лідерство світових лідерів заради України має привести до завершення війни.

Крім того, Україна приєдналася до спільної декларації щодо Венесуели.

Читайте також: Американська аналітична організація Rand долучається до співпраці з Урядом в пріоритетних сферах економіки

ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки

agroconf.org





Схожі новини
  • Шукаємо конструктивне рішення щодо торгівлі зерном, яке буде вигідним для всіх країн, - Юлія Свириденко в Румунії
  • Україна та Республіка Північна Македонія поглиблюють торговельно-економічну співпрацю
  • На порядку денному – розширення торгово-економічних відносин з Кореєю
  • Микола Присяжнюк зустрінеться з членами Європейської комісії
  • Республіка Корея збільшить інвестування у сільське господарство України

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.