Одним із головних джерел фінансової стійкості є доходи від українського експорту. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 8 жовтня.
«У 2022 та в першій половині 2023 року логістика була одним із головних економічних викликів для держави. Сьогодні ми можемо сказати, що цей виклик подолано, наскільки це можливо в умовах такої повномасштабної війни», — зазначив Денис Шмигаль.
Як повідомив Прем’єр-міністр, у січні-вересні 2024 року український експорт склав майже 100 млн тонн. Це на 36% більше, ніж минулого року.
«Тобто за 9 місяців ми експортували стільки ж, скільки за весь минулий рік. У грошовому вимірі — це 28,9 млрд доларів. Це стало можливим завдяки функціонуванню Чорноморського морського коридору, завдяки державній підтримці українських експортерів, завдяки сумлінній роботі підприємців в експортоорієнтованих галузях економіки», — зауважив очільник Уряду.
Лідером експорту традиційно, за словами Прем’єр-міністра, є аграрний сектор. Україна готова й надалі виконувати функцію одного з ключових гарантів глобальної продовольчої безпеки. Вже намолочено майже 57 млн тонн нового врожаю зернових, олійних культур і цукрового буряку.
За 9 місяців 2024 року товарообіг України склав $81,9 млрд
За даними Державної митної служби України протягом січня-вересня 2024 року в Україну імпортували товарів на суму $51,2 млрд, а експортували – на $30,7 млрд.
При цьому оподаткований імпорт склав $42,5 млрд, що становить 83% загальних обсягів імпортованих товарів.
Податкове навантаження на 1 кг оподаткованого імпорту в січні-вересні 2024 року склало 0,5 дол./кг, що на 8% більше, ніж за аналогічний період 2023 року.
Країни, з яких найбільше імпортували товарів до України: Китай — $10,3 млрд, Польща — $5 млрд і Німеччина — $3,9 млрд.
Експортували з України найбільше до Польщі — на $3,6 млрд, Іспанії — на $2,1 млрд, Німеччини — на $2,1 млрд.
У загальних обсягах ввезених у січні-вересні 2024 року товарів 65% склали такі категорії товарів:
До трійки найбільш експортованих з України товарів увійшли:
продовольчі товари — $17,9 млрд;
метали та вироби з них — $3,4 млрд;
машини, устаткування та транспорт — $2,5 млрд.
За 9 місяців 2024 року при митному оформленні експорту товарів, на які встановлене вивізне мито, до бюджету сплачено 217,9 млн грн.
ІЦ УАК за матеріалами Кабміну та ДМСУ
agroconf.org