8-10 жовтня в Брюсселі проходить третій раунд двосторонніх зустрічей Україна-ЄС у межах скринінгу відповідності українського законодавства праву Євросоюзу. Скринінг — це процес оцінки нашого законодавства на предмет його відповідності праву ЄС у кожному із 33 переговорних розділів. Він є необхідним етапом переговорного процесу вступу до ЄС.
Скринінгова сесія 8 жовтня була, зокрема, присвячена розділу «Економічні критерії» — частині першого Кластеру «Основи процесу вступу до ЄС».
«Ми презентували нашим партнерам з Європейської Комісії оцінку стану наближеності України до виконання економічних критеріїв ЄС, яка стане основою для майбутніх переговорів. Це велика робота з оцінки наших викликів, до якої були долучені українські та міжнародні експерти. Ми представили наше бачення подальшого функціонування ринкової економіки, здатності України інтегруватися в спільний ринок ЄС, залучати інвестиції та можливості запроваджувати структурні реформи. Все це закладає підвалини для подальшої роботи над наближенням до європейського законодавства», — зазначив перший заступник міністра економіки України Олексій Соболев.
Під час скринінгової сесії за розділом «Економічні критерії» розглядалися питання макроекономічної стабільності, функціонування товарних ринків, фінансового ринку, ринку праці, сфер освіти й інновацій, фізичного капіталу та якості інфраструктури, секторальної та корпоративної структури української економіки, економічної інтеграції з ЄС і цінової конкурентоспроможності, а також боротьби з корупцією.
Наступний раунд двосторонніх зустрічей вже по Кластеру 2. «Внутрішній ринок» відбудеться 19 листопада.
Довідково. Під час двосторонніх зустрічей у межах офіційного скринінгу Європейська Комісія спільно з країною-кандидатом на членство в ЄС ретельно порівнюють законодавства, стратегічні рамки, інституційні структури й адміністративні спроможності країни-кандидата зі стандартами ЄС. Це є основою для розробки рекомендацій Єврокомісії у кожній сфері переговорного процесу.
За результатами скринінгу Єврокомісія підготує звіт щодо відповідності законодавства України праву ЄС за кожним переговорним кластером. З цього документу буде остаточно зрозуміло рівень відповідності та подальший обсяг роботи.
Читайте також: Україна та Словаччина поглиблюють співпрацю у сфері енергетики й інфраструктури
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки
agroconf.org