У рамках проекту «Земельний банк» від Фонду державного майна України від земельних аукціонів до державного бюджету України та місцевих бюджетів надійшли перші кошти у розмірі 21,9 млн грн.
«Проект набирає обертів. «Земельний банк» - це про прозорий ринок землі, без тіньових схем у використанні державних земель. Він відкриває рівні можливості для всіх аграріїв. За 33 роки незалежності ці землі не генерували прибутків для держави. А сьогодні наповнюють як державний, так і місцевий бюджети», - зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.
На відкриті аукціони на платформі «Прозорро.Продажі» вже виставлені 145 земельних ділянок в 11 областях України. До кінця року Фонд держмайна планує через електронні торги здати майже 100 тис. га державних с.-г. земель.
Площа земельних ділянок варіюється від 1 га до 4 тис. га. Середня вартість оренди наразі становить 40,7 тис. грн (з ПДВ) за гектар.
Нагадаємо, що проект «Земельний банк» стартував на Вінниччині у вересні 2024 року. Першими лотами стали 16 земельних ділянок, за які змагалися 94 учасники. Така конкуренція підвищила їх вартість у понад 8 разів порівняно зі стартовими цінами. Найдорожчий лот - земельна ділянка у Калинівській міській ТГ площею 262 гектари. Її фінальна вартість склала 8,5 мільйонів гривень без ПДВ (торги стартували з 1,1 млн грн). Кошти від онлайн-торгів підуть у державний і місцевий бюджети.
7 жовтня 2024 року у системі «Прозорро.Продажі» відбулося ще 4 аукціони з оренди державних с.-г. земель у Вінницькій області. Загальна стартова вартість - 1,163 млн гривень. Сума переможних ставок - 14,8 млн грн (з ПДВ – понад 17,7 млн грн). Зростання ціни у порівняння зі стартовою - у 12,7 раза. Середня орендна плата за гектар склала 49 230 грн.
Переможець аукціону протягом 20 робочих днів зобов’язаний укласти договір суборенди із ТОВ «Державний земельний банк», 100% якого належать державі. І вже три таких договори укладені.
У жовтні в системі «Прозорро.Продажі» також відбудуться аукціони з оренди землі у Черкаській, Волинській, Львівській, Вінницькій, Закарпатській, Кіровоградській, Житомирській, Запорізькій, Івано-Франківській, Одеській областях.
Ознайомитись з пропозиціями й узяти участь у торгах можна за посиланням.
Більше про проект – на сайті «Земельний банк».
Довідково. Впровадження Земельного банку – результат спільної роботи Фонду державного майна з Міністерством економіки, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Міністерством юстиції України та проекту USAID/UKaid «Діяльність у рамках реформи державних підприємств України» (SOERA).
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики
agroconf.org