Зернові поля в Європі загалом перебувають у хорошому стані після того, як посушливий, м’який період допоміг їм відновитися після посушливого початку осені, хоча зернові пояси навколо Чорного моря не мають достатньої стійкості до зими, повідомила в понеділок служба моніторингу посівів ЄС.
Повторюючи коментарі зі свого листопадового звіту, служба MARS у своєму оновленні за грудень заявила, що сухіша погода дозволила фермерам завершити посівну в Західній Європі, незважаючи на затримки.
Тим часом, у Центральній та Північній Європі помірні похолодання не мали негативного впливу, а запаси ґрунтової вологи залишалися значно вищими за критичні рівні.
Проте серйозніші ризики існують на ділянці узбережжя Чорного моря, що охоплює частини країн-членів Європейського Союзу — Румунії та Болгарії, а також території України та росії.
«Посів та початковий розвиток озимої пшениці були серйозно утруднені через дуже сухий верхній шар грунту, внаслідок чого посіви нині недорозвинені і перебувають у поганому стані», — йдеться в повідомленні MARS.
Трейдери зіткнулися з повідомленнями про дуже поганий урожай у росії, найбільшому у світі експортері пшениці, що посилило невизначеність щодо постачання до країни, оскільки уряд прагне обмежити експорт.
За даними MARS, урожай в інших країнах Європи також виявився недостатньо стійким до зими, особливо в Польщі та країнах Балтії, хоча прогнози не передвіщали сильних холодів найближчими днями, тоді як довгострокові прогнози передбачали вищі, ніж зазвичай, температури в Європі. загалом цієї зими.
На Сицилії, важливому регіоні вирощування твердої пшениці, як і раніше, викликає занепокоєння брак ґрунтової вологи, незважаючи на дощі в останні тижні, які дозволили продовжити посівну.
За даними MARS, у країнах Середземномор’я відчувається «негайна необхідність» у дощах для сприяння посівам, особливо у Марокко та заході Алжиру.
https://ukragroconsult.com