Програма «Шкільне молоко» - це не лише про здорове харчування школярів, а й про розвиток аграрної галузі, зокрема, локальних фермерських господарств. Про це Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль заявив під час підсумкової наради щодо річних результатів реформи шкільного харчування, яку ініціювала Перша леді України Олена Зеленська. Зустріч відбулася за участі Команди реформи шкільного харчування, профільних міністерств та міжнародних партнерів.
«Мінагрополітики активно працює над сталим розвитком локальних фермерів через державні програми підтримки. Наше завдання - підняти спроможність місцевих постачальників забезпечувати школи свіжим і якісним молоком та іншими продуктами безпосередньо від виробників, які працюють у тих самих громадах, на тих самих територіях, де розташовані навчальні заклади», - зазначив Віталій Коваль.
На думку Міністра, такий підхід сприятиме розвитку місцевої економіки, скороченню логістичних витрат і гарантуватиме свіжість продуктів.
«Ми хочемо, щоб місцеві фермери виготовляли продукцію, розуміючи, що вона потрапить на стіл дітям в школу. При цьому головним питанням до кожного виробника, що мотивує до якості і безпечності, буде: «Чи дасте ви цей продукт власній дитині?», - зазначив голова Мінагрополітики.
За словами Віталія Коваля, участь фермерів у шкільному харчуванні підвищить стандарти їхньої продукції, адже це перш за все питання відповідальності. Продукти для дітей мають бути безпечними, натуральними і корисними.
«Мінагрополітики бачить своє завдання в тому, щоб об’єднати зусилля громад, фермерів і шкіл для створення ефективної системи харчування дітей. Адже стале шкільне харчування – це інвестиція в здоров’я дітей і майбутнє України», - підсумував Міністр.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики
agroconf.org