21 грудня на міжнародному автомобільному пункті пропуску «Нижанковичі – Мальховичі» стартував рух автобусів, легкових автомобілів та вантажівок до 3,5 тонн. Це новий, спільний пункт пропуску, який відкрито на польському боці за фінансування польської сторони.
На спільному пункті пропуску разом працюватимуть представники митної та прикордонної служб України та Польщі.
«Через повномасштабне вторгнення навантаження на автомобільні пункти пропуску зросло в рази. Наразі близько 90% пасажиропотоку за кордон припадає саме на автомобільні пункти пропуску. Тому важливо розбудовувати кордон не лише з фокусом на експортну логістику, а й для того щоб наші люди не вимушені були чекати в чергах, а також мали комфортні умови під час перетину кордону. Разом з тим, в умовах активного руху України до членства в Євросоюзі та спрямування коштів на оборону, потрібно шукати рішення, які дозволять оптимізувати будівництво, мінімізувати витрати. Відкриття пункту пропуску «Нижанковичі - Мальховичі» саме таке рішення, за що я вдячний польським колегам, які самостійно виконали цей проект і тепер дві країни будуть працювати на одному пункті пропуску», — наголосив Віцепремʼєр-міністр з відновлення України - Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
«Відкриття пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховичі є важливим кроком для збільшення пропускної здатності українсько-польського кордону. Проектна здатність пункту пропуску передбає можливість оформлення близько 50 автобусів та 2000 легкових на добу на виїзд з України. Важливо, що на одному пункті пропуску працюватимуть контрольні служби обох країн. Це дозволить вдвічі скоротити час, необхідний для виконання контрольних заходів, що, своєю чергою, пришвидшить час оформлення та перетину кордону як для пасажирів та водіїв, так і вантажів. Дякуємо польським колегам за вкладені зусилля для відкриття пункту пропуску. Очікуємо на те, що цей результат відчутний у першу чергу для людей, що прямують за кордон легковим транспортом чи автобусами», — сказав заступник Міністра розвитку громад та територій Сергій Деркач.
Важливо, що для автобусів на цьому пункті пропуску на виїзд з України вже діє система єЧерга. Перевізники пасажирів мають заздалегідь реєструватись для перетину кордону на сайті echerha.gov.ua або через застосунок єЧерга.
Окрім автобусів, пункт пропуску також можуть перетинати легкові автомобілі та вантажівки до 3,5 тонн. Це дозволить скоротити час очікування, знизити витрати на транспортування та допоможе підприємствам ефективніше виконувати контракти.
Модернізацію пункту пропуску фінансувала польська сторона. З українського боку ремонт 46-кілометрової ділянки дороги Нижанковичі – Самбір, яка веде до нового пункту пропуску, був завершений Службою відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області у 2023 році.
Відкриття «Нижанковичі - Мальховичі» розвантажить сусідні пункти пропуску - посол України
Відкриття ПП «Нижанковичі-Мальховичі» на українсько-польському кордоні суттєво розвантажить сусідні пункти пропуску.
Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу сказав посол України в Польщі Василь Боднар, який у суботу взяв участь у церемонії відкриття нового пункту пропуску.
За словами Боднара, для нього це «дуже символічна подія», оскільки це перший пункт пропуску, відкритий з моменту призначення його у жовтні на посаду посла України в Польщі. Загалом на українсько-польському кордоні на сьогодні функціонують шість залізничних і вісім автомобільних ПП.
«Особливість цього пункту пропуску полягає в тому, що контроль відповідними службами здійснюється послідовно в одному місці. Це скорочує час і є більш комфортним для громадян», - зазначив Боднар.
За його словами, цей ПП призначений для легкових автомобілів та автобусів, а також вантажівок вагою до 3,5 тонни. Він розрахований на пропуск до 2 тис. легкових автомобілів та до 50 автобусів в один бік на добу, що суттєво розвантажить сусідні пункти пропуску.
Боднар підкреслив, що відкриття ПП "Нижанковичі-Мальховичі" є ще одним прикладом ефективної і скоординованої співпраці України і Польщі.
Пункт пропуску побудовано за кошти польської сторони на польській території, а з українського боку розбудовано транспортну інфраструктуру.
«Зараз на черзі робота з удосконалення існуючих пунктів пропуску та розширення мережі нових. Допоки ми не вступили до ЄС, маємо працювати над тим, щоб кордон був зручним для проїзду громадян, перевезення вантажів, гуманітарної та військової допомоги. А після вступу України до Євросоюзу перетворимо ці пункти в магазини сувенірної продукції», - зазначив Боднар.
Як повідомлялося, угода між урядами України та Польщі про відкриття автомобільного пункту пропуску на «Нижанковичі – Мальховичі» була підписана 17 грудня.
ІЦ УАК за матеріалами Мінінфраструктури й Укрінформу
agroconf.org