«Наразі визнаної дієвої вакцини від АЧС, на жаль, немає. Є, по суті, продукт з живим ослабленим вірусом, який дозволяє напрацьовувати щось на кшталт імунітету для того, щоб тварина не захворіла і не загинула швидко», — коментує експерт.
Водночас, застосування таких вакцин має свої ризики. Як пояснює фахівець:
«При постійному контакті польового вірусу з вакцинальним, скоріше за все, отримаємо зворотній ефект, але це можна сказати тільки після того, як будуть проведені та завершені відповідні дослідження».
Як наслідок, одним із найефективніших методів боротьби з АЧС залишається «стемпінг-аут» — комплекс протиепізоотичних заходів, що здійснюються під керівництвом відповідного головного державного ветеринарного інспектора, включаючи забій хворих та інфікованих тварин стада, а у разі необхідності — тварин іншого стада, які могли мати прямий або опосередкований контакт з тваринами інфікованого стада, що могло призвести до передачі вірусу. При цьому всі тварини, щодо яких є підозра на захворювання, забиваються, а їхні туші знищуються шляхом спалювання, захоронення або в інший спосіб, що гарантує недопущення поширення інфекції через туші або інші продукти забитих тварин. Обов’язковим також є здійснення необхідних заходів з очищення та дезінфекції.
Детальніше про це у модулі №5 «Профілактика АЧС та значення захворювання для підприємства/країни/світу» курсу «Африканська чума свиней — все, що бізнес має знати». Умови та реєстрація — за посиланням тут https://courses.agriacademy.org/courses/course-v1:FAO+ASF+2024Q4/about.
Нагадаємо, що усі матеріали курсу доступні в будь-який час, що дозволяє навчатися у зручному темпі. Він не тільки дає доступ до сучасних знань, але й передбачає виконання завдань після кожного модуля, що допоможе закріпити отриману інформацію. Після успішного завершення курсу учасники отримають сертифікат, який підтвердить їхню готовність працювати за високими стандартами біобезпеки.
Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини. Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об'єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) націлена на зниження рівня бідності та голоду у світі шляхом розвитку сільського господарства, покращенню харчування і вирішення проблеми продовольчої безпеки (доступності продуктів харчування всім і завжди). Заснована у Квебеці 16 жовтня 1945-го. Девіз — «Допомагаємо побудувати світ без голоду».
AgriAcademy – цифровий освітній простір для взаємообміну знаннями і навичками в агробізнесі. Мета платформи – покращити доступ українській агробізнес-спільноті до професійних навичок, успішних бізнес-кейсів та інноваційних рішень, які відповідають сучасним викликам ринку.
Джерело: Pigua.info