У 2024 році в районі дії Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (ККАМЛР) українські судна добули 19.980 тонн цінних антарктичних біоресурсів. Це на 54% більше, ніж у 2023 році (12.945 тонн), і на 107% більше, ніж у 2022 році (9.659 тонн).
Результати вилову 2024 року:
На промисел працювали 5 суден під державним прапором України:
Економічний внесок:
Суб’єкти рибного господарства сплатили понад 7,2 млн грн до місцевих бюджетів за спеціальне використання водних біоресурсів. Це на 1,1 млн грн більше, ніж у 2023 році.
Довідково. ККАМЛР – це міжурядова організація, яка відповідає за виконання положень Конвенції про збереження морських живих ресурсів Антарктики, здійснює контроль за промисловою та науково-дослідною діяльністю у межах районів, на які поширюється дія Конвенції. Україна є членом ККАМЛР відповідно до постанови ВРУ від 04.02.1994 №3937-XII.
У зоні відповідальності ККАМЛР не передбачено встановлення національних квот вилову, і вилов водних біоресурсів здійснюється за олімпійським принципом, тобто до вичерпання загального ліміту дозволеного до вилову ресурсу у конкретному підрайоні промислу.
Згадані ліміти, промислові сезони, вимоги до знарядь лову й умови ведення промислу в зоні відповідальності ККАМЛР установлюються відповідними Заходами зі збереження ККАМЛР.
Читайте також: Оголошено 22 аукціони на промисловий вилов риби у водоймах південного регіону
Увага: повторні 10 аукціонів на промисловий вилов риби
Віталій Коваль: Світова спільнота повинна створювати ефективні механізми реагування на катастрофи такого масштабу як підрив Каховської дамби
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики
agroconf.org
Подальший розвиток АПК потребує створення інноваційних технологій виробництва, післязбиральної обробки та зберігання
Докладніше