У 2024 році в районі дії Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (ККАМЛР) українські судна добули 19.980 тонн цінних антарктичних біоресурсів. Це на 54% більше, ніж у 2023 році (12.945 тонн), і на 107% більше, ніж у 2022 році (9.659 тонн).
Результати вилову 2024 року:
На промисел працювали 5 суден під державним прапором України:
Економічний внесок:
Суб’єкти рибного господарства сплатили понад 7,2 млн грн до місцевих бюджетів за спеціальне використання водних біоресурсів. Це на 1,1 млн грн більше, ніж у 2023 році.
Довідково. ККАМЛР – це міжурядова організація, яка відповідає за виконання положень Конвенції про збереження морських живих ресурсів Антарктики, здійснює контроль за промисловою та науково-дослідною діяльністю у межах районів, на які поширюється дія Конвенції. Україна є членом ККАМЛР відповідно до постанови ВРУ від 04.02.1994 №3937-XII.
У зоні відповідальності ККАМЛР не передбачено встановлення національних квот вилову, і вилов водних біоресурсів здійснюється за олімпійським принципом, тобто до вичерпання загального ліміту дозволеного до вилову ресурсу у конкретному підрайоні промислу.
Згадані ліміти, промислові сезони, вимоги до знарядь лову й умови ведення промислу в зоні відповідальності ККАМЛР установлюються відповідними Заходами зі збереження ККАМЛР.
Читайте також: Оголошено 22 аукціони на промисловий вилов риби у водоймах південного регіону
Увага: повторні 10 аукціонів на промисловий вилов риби
Віталій Коваль: Світова спільнота повинна створювати ефективні механізми реагування на катастрофи такого масштабу як підрив Каховської дамби
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики
agroconf.org