Під час вступу і подальшого членства в Євросоюзі Україна зможе брати участь у конкурсах проєктів ЄС на близько 1 трлн євро.
Про це повідомив перший віце-спікер Верховної Ради Олександр Корнієнко під час заходу "Діалоги з NV. Україна змінює світ", передає кореспондент Укрінформу.
"Можете собі уявити, які це кошти вже є. Які кошти ЄС спрямовує вже в нас. Вже окрім (програми фінансової підтримки України від Європейського Союзу – ред.) Ukraine Facility, окрім допомоги через війну, крім збройної допомоги. А ще ми вже зможемо брати участь у конкурсах на близько 1 трлн євро проєктів горизонтального вирівнювання (місцевих бюджетів – ред.). Мається на увазі – між всім країнами-членами ЄС і кандидатами. При цьому участь зможуть брати громади: навіть не держава і не бізнес, а наші містечка", – наголосив він.
Віце-спікер також нагадав, що переговори про вступ України до Євросоюзу відбуватимуться на основі нової моделі, яка передбачає кластерний підхід.
"Я думаю, що є позитивні новини для нас в самому ЄС. Вони полягають у тому, що нас будуть приймати трошки не так, як у попередні хвилі (вступу до ЄС – ред.). Для нас буде інша процедура. Рішення щодо нашого членства будуть ухвалювати не так, як під час інших хвиль розширення. Відкриття кластерів і розділів відбуватиметься не почергово, а разом (можливо, одночасно). Процедура вже інша, і вже більше людей цим займається. Близько тисячі людей в Брюсселі займаються нашим вступом", – додав перший Олександр Корнієнко.
Нагадаємо, напередодні Віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністр юстиції Ольга Стефанішина заявила, що Київ розраховує на відкриття трьох переговорних кластерів про вступ України до Євросоюзу під час Польського головування в Раді ЄС. Будь-яке блокування цього процесу, на її переконання, свідчитиме про те, що Європа "відмовляється від відповідальності за безпеку на своєму континенті".
Як повідомлялося раніше, єврокомісар з розширення Марта Кос заявляла, що під час Польського головування в ЄС можливо відкрити один або два кластери у переговорах з Україною і Молдовою щодо входження до Євросоюзу та зробити в процесі розширення ЄС протягом півроку більше, ніж було зроблено у цьому контексті протягом минулих десяти років.
Кос також зазначала, що переговорний кластер 1 "Основи процесу вступу в ЄС" з Україною можуть відкрити, найімовірніше, у квітні-травні 2025 року. Цей перший фундаментальний кластер відкривається першим і закривається останнім в процесі переговорів про входження.
Переговори про вступ до Євросоюзу нових держав-членів поділені на 35 розділів-глав, 33 з яких об'єднані у шість тематичних кластерів, які відкриваються почергово. За кожним з розділів Єврокомісія спочатку проводить офіційний скринінг відповідності законодавства України правовим нормам Євросоюзу.
ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу
agroconf.org
Подальший розвиток АПК потребує створення інноваційних технологій виробництва, післязбиральної обробки та зберігання
Докладніше