Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль зустрівся з представниками LS Group (Республіка Корея), одного з лідерів південнокорейської промисловості. Участь у зустрічі також взяли заступниця Міністра Оксана Осьмачко та народний депутат України Дмитро Припутень.
Сторони обговорили стан аграрної галузі України, а також напрямки можливої співпраці. Зокрема, будівництво в Україні сучасного тракторного заводу.
Віталій Коваль зазначив, що Мінагрополітики працює над оновленням та модернізацією матеріально-технічної бази агросектору. Тому в пріоритеті - постійні зустрічі з лідируючими світовими компаніями, щоб створити нові можливості для українських аграріїв. Зокрема, щодо спільного виробництва на території України. Також це відповідає завданням Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року.
За словами Міністра, після початку повномасштабного вторгнення росії Україна втратила більше 8000 одиниць техніки та обладнання, із яких більше 1000 одиниць - трактори. Тому така співпраця з південнокорейським підприємством важлива для українського агросектору.
«LS Group має багаторічний досвід у виробництві сільськогосподарської техніки та готова інтегрувати передові технології у виробництво в Україні. Модельний ряд південнокорейського підприємства - трактори потужністю від 30 до 150 кінських сил. Це не просто можлива інвестиція, а стратегічний крок для розвитку українського агросектору», - наголосив Віталій Коваль.
Міністр зауважив, що один з пріоритетів Мінагрополітики – розвиток овочівництва, і в цій сфері потрібні трактори потужністю 40-110 кінських сил. Тому співпраця з LS Group з виробництва тракторів, в тому числі, з одночасним використанням дронів, які розпилюють добрива та ведуть спостереження за полями, можуть бути корисними та ефективними для українських фермерів.
«Корейські інвестори шукають потенційних партнерів для реалізації проєкту, і Мінагрополітики допомагає налаштувати таку співпрацю в форматі спільного українсько-корейського підприємства», - зауважив Віталій Коваль.
Також сторони обговорили можливість реалізації біоенергетичних проєктів в Україні, зокрема з виробництва біоетанолу. Та створення технологічного центру з виготовлення двигунів для сільгосптехніки та іншого обладнання.
Віталій Коваль зазначив, що виробництво біоетанолу в Україні розвивається дуже швидко. В 2024 році було вироблено 240 тисяч тонн, в 2025 році прогнозується 460 тисяч тонн, а вже в 2026 році – до мільйона тонн біоетанолу.
«Впевнений, наша співпраця посилить нашу промислову базу, створить нові робочі місця та зміцнить позиції України як виробника високоякісної агротехніки», - наголосив міністр.
ІЦ УАК за мтаеріалами Мінагрополітики
agroconf.org
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше