Саме за таким принципом вже не один рік і, варто зазначити, досить успішно, працює аналітичний центр «УкрАгроКонсалт». Це вкотре підтвердила проведена ним у квітні у столичному готелі «InterContinental» Дев’ята міжнародна конференція «Blak Sea Grain – 2012. Зерно Причорномор’я: точка опори».
Вітаючи учасників конференції із початком її роботи, генеральний директор «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов наголосив: «Сьогодні світові аграрні ринки привабливі як ніколи. Виробники заледве встигають задовольняти постійно зростаючий попит. Чорноморський регіон в цьому грає ключову роль, бо він є регіоном, де є можливість сутттєво збільшити аграрне виробництво. Харчова, кормова, біотопливна промисловість всіх країн світу розглядають Чорноморський регіон як важливе джерело зерна та олійних. У зв’язку з цим в Україні в останні роки помітно збільшився приток капіталу в аграрний сектор як власне українського, так і іноземного. Тому лібералізація агроринків і продовження реформ життєво важливі для залучення ще більших інвестицій. Проте є один фактор, на який жоден із учасників зернового ринку не може вплинути, – це погода. Переконаний, що учасникам конференції, поряд із іншим, корисно буде обмінятися думками про вплив тяжких і непередбачуваних погодних умов сезону 2011-2012 років. Бажаю всім плідної роботи, відкриття нових можливостей для партнерства і розвитку!»
А горизонти цього партнерства, варто зауважити, досить широкі, адже у конфенції взяли участь понад 650 представників зернового бізнесу із 350 компаній 50 країн світу. Українські та закордонні трейдери, представники агрохолдингів, банків, страхових і консалтингових компаній зацікавлено обговорювали найбільш актуальні проблеми і перспективи розвитку ринку зерна країн Чорноморського басейну, а також ряд інших, не менш актуальних питань, прозоре розуміння яких дає можливість робити впевнені кроки у бізнесі, інвестуваннях, зрештою - у визначенні напрямків роботи в сьогоденні і на перспективу.
Відтак, основні теми конференції були присвячені тенденціям агровиробництва, аналізу світових аграрних ринків і споживачів на глобальному ринку, прогнозам перспектив кредитування та інвестицій в аграрне виробництво, пошуку нових джерел фінансування АПК. Мова про це йшла на круглих столах «Україна: ринок землі. Рік потому», «Чорноморський регіон: подальше регулювання або дерегулювання експорту?», «Труднощі та можливості при управлінні ризиками у Чорноморському регіоні», а також на сесіях «Сільськогосподарські ринки на фоні злетів та спадів світової економіки», «Оцінка дії Чорноморського регіону на світовий баланс попиту і пропозицій».
Микола Присяжнюк, міністр аграрної політики та продовольства України:
- Приємно зазначити, що такий представницький форум відбувається в Україні і щорічно збирає світових лідерів ринку зерна. Україна має унікальні умови для розвитку зерновиробництва. Підтвердженням цього є високі урожаї зернових в останні три роки. І це дає можливість вважати нашу країну однією з важливих експортних держав світу.
Розуміння подій, які відбуваються у Чорноморському регіоні, є ключем для розуміння світових аграрних ринків. Тож такі заходи, як дана міжнародна конференція, дуже корисні та необхідні, бо вони є демонстрацією нашого прагнення розвивати аграрний і супутні сектори економіки України.
Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації:
- Об’єднуючи на даному форумі плеяду висококваліфікованих вітчизняних та світових фахівців із вирощування, переробки, зберігання та реалізації зерна, ми наближаємо галузь до вирішення нагальних проблем, упровадження передових технологій та інструментів, що дозволить інтегрування її на нові міжнародні ринки.
Володимир Клименко, президент Української зернової асоціації:
- Зовсім недавно урожай зерна понад 56 мільйонів здавався фантастикою, але ми можемо впевнено подолати і 80-мільйонний рубіж. Це завдання поставив перед аграріями Президент України Віктор Янукович. Враховуючи те, що продовольство стане у майбутньому найдорожчим ресурсом, Україна, використовуючи свої можливості, може стати однією з найбільш заможних країн світу.
Валентина ПИСЬМЕННА