Сільгоспвиробники Чернігівщини все частіше замість хімічних добрив використовують біопрепарати, зокрема, засновані на дії корисних грунтових бактерій.
Про це кореспондентові УКРІНФОРМу повідомили у прес-службі головного управління агропромислового розвитку Чернігівської ОДА.
"Все більше сільськогосподарських підприємств Чернігівщини починає застосовувати екологічні добрива - біологічні препарати для бактеризації посівів корисними грунтовими мікроорганізмами. Наприклад, для збільшення врожаю сої, гороху та люпину використовуються препарати, засновані на дії так званих бульбочкових бактерій. Ці бактерії наносяться на насіння і в процесі його росту утворюють на паростку бульбочки, які значно покращують азотне живлення рослини і підвищують урожайність", - йдеться у повідомленні.
За словами заступника начальника управління АПР Олександра Савченка, біологічні препарати є ефективною альтернативою звичайним азотним та іншим хімічним добривам. Вони не завдають шкоди грунту, навколишньому середовищу та, передусім, людині, яка споживає вирощений урожай. На Чернігівщині такими препаратами вже користуються ЗАТ "Нива-плюс", ТОВ "Агрофірма "Обрій", СТОВ "Богдан", ТОВ "Семенівка-Агро" та інші господарства багатьох районів області.
Окрім препаратів іноземного виробництва аграрії застосовують також вітчизняні, розроблені науковцями чернігівського Інституту сільськогосподарської мікробіології НААНУ.