Упродовж двох днів площа перед Київською облдержадміністрацією перетворилася на виставковий майданчик, де поруч розмістилися різнокольорові намети чи не з усіх районів регіону. Поряд туристичну продукцію представляли й кілька областей України. Алея майстрів - ще один напрямок роботи виставки.
Здавалося б, територія не така вже й велика, а обійти її і за півдня було складно: біля кожної представленої експозиції хотілося залишатися, аби поближче роздивитися кожен виріб, відчути тепло рук майстра, проникнутися аурою любові, що поширювалася площею. На майданчику було занадто тісно, а тому чимало учасників заходу розмістилися у вестибюлі приміщення.
Гуляти вулицею майстрів було ще й весело: зі сцени лунали голоси народних артистів області, які виконували улюблені жартівливі, народні й сучасні пісні. Тож артистам намагалися підспівувати більшість гостей, а їхні ноги самі просилися у танок.
Здавна нація наша відома гостинністю. А тому поважних гостей, які відвідували виставку, зустрічали за давньою традицією: хлібом-сіллю. У кожному наметі – ткана, плетена, мальована, ліплена історія кожного регіону, яку з любов’ю творять майстри народної творчості. У кожному виробі – свій почерк і стиль, свій настрій і мотив, що передаються через віки від дідів до онуків. Ось таке воно - неперервне коло історії і традицій народу, що житиме у віках.
Нині зелений туризм, тісно пов’язаний із народними промислами і творчістю, визначений керівниками Київщини на найближчу перспективу як один із основних. Зокрема, вже функціонує обласний туристичний портал, випущено значну кількість поліграфії (карти, схеми, каталоги маршрутів тощо). На щастя, Київський регіон багатий на історію: усипані легендами стежки багатьох районів, вони пам’ятають билинних героїв, швидких коней Батия, набіги татар, козаччину… Тут було і завжди буде серце нашої великої країни.
Туристи та гості області, які завітають на Євро-2012, побачать регіон у привабливому світлі. За словами керівників області, вже створено всі передумови, щоб Київщину визнали центром туризму з розвиненою інфраструктурою. Так, на урочистостях з нагоди відкриття Першої міжнародної туристичної виставки-фестивалю та першого туристичного фестивалю «Київщина туристична - 2012» голова Київської ОДА Анатолій Присяжнюк зазначив, що проведення подібних туристичних виставкових заходів сприятиме популяризації туристичних можливостей області, відкриватиме нові перспективи для залучення інвестицій у розвиток інфраструктури туризму, що особливо актуально для всебічного розвитку сільських територій.
Туристичні маршрути області пролягають майже через кожне село і місто: музеї краєзнавчі й художні, кургани, древнє Трипілля і багатство Переяслава, краса Росі й синьоокий льон Полісся… Де ще таке побачиш?
Чи не тому визначити бодай кілька головних туристичних родзинок області неможливо: виблискують золотом куполи на церквах, шумить сивий Дніпро, вабить майстерність ткаль… І у який куточок краю не звернеш, де не зупинишся – скрізь на вас чекають приємні зустрічі, подорожі в минуле, зустрічі з речами, що давно вже вийшли з ужитку і яких навіть назву знають не всі.
А які гостинні люди живуть на Київщині! Фестиваль вареників та ще багатьох традиційних страв продемонстрував уміння господинь. А ще їхню пристрасть до традиційних страв українців - узвару і шинки, налисників і дерунів. А яке ж то свято без улюбленого всіма сала – нашого національного продукту?..
Ярмарок танцював, гомонів, працював, озивався дружніми розмовами. І тут усі за мить ставали друзями, колегами, партнерами. Ця атмосфера поширювалася між рядами, створюючи неповторний колоритний дух організованого заходу.
Вікторія ЛЯХОВЕЦЬ