25 травня у Харкові відбувся Східноукраїнський аграрний форум «Фінансування бізнесу: можливості в Україні та за кордоном». Форум зібрав понад 30 учасників – як аграрних товаровиробників, так і представників суміжних галузей з усієї України. Організатором заходу виступила юридична фірма ILF, яка спеціалізується на роботі у сфері аграрного бізнесу.
«Форум дав великі можливості для діалогу, оскільки основна його мета – безпосереднє спілкування між тими, хто виробляє продукцію, розвиває аграрний бізнес і надає ресурси для ефективного розвитку аграрної галузі», - зазначила організатор форуму, керуючий партнер ЮФ ILF Тетяна Гавриш.
Українські аграрії вже сьогодні демонструють зростання обсягів виробництва більшості видів сільськогосподарської продукції, особливо у галузі рослинництва, зазначив на форумі начальник управління аграрної статистики та інформатизації Міністерства аграрної політики та продовольства України Андрій Білоченко.
Тематика форуму стосувалася різних аспектів залучення інвестицій в аграрний сектор економіки, банківського кредитування, аграрного страхування. На форумі виступали аграрії, банкіри, представники міжнародних фінансових інституцій, зокрема Міжнародної фінансової корпорації (IFC), Варшавської фондової біржі, Датського інвестиційного фонду.
Стартом для українських компаній має стати оформлення бізнес ідей, які вони б могли запропонувати інвесторам. «Потрібно зробити певні якісні зміни в самому бізнесі, тому що жодний іноземний інвестор не готовий орієнтуватись в локальній бухгалтерії, в стандартах ведення бізнесу. Тому український агробізнес потрібно буде приводити до певних міжнародних стандартів», - підкреслив Глава представництва Варшавської фондової біржі в Україні Андрій Дубецький.
Варшавська фондова біржа є найбільш перспективним фондовим майданчиком Центрально-Східної Європи. На кінець 2011 року 10 українських компаній провели первинне розміщення на Головному ринку ВФБ та один на альтернативному майданчику New Connect. У лютому 2011 року на майданчику New Connect розпочалися торги акціями першої української компанії – групи сільськогосподарських підприємств «Агроліга». Саме цей альтернативний майданчик є найбільш потенціальним для малого і середнього бізнесу.
Загалом, учасники Східноукраїнського аграрного форуму зазначали, що наразі на ринку склалися сприятливі умови, коли іноземні інвестори зацікавлені у вкладанні коштів у вітчизняні аграрні проекти. Відтак українські сільгоспвиробники мають всі можливості залучити іноземні інвестиції. За словами організатора форуму, керуючого партнера ЮФ ILF Тетяна Гавриш, навіть на піці фінансової кризи в 2009 році, Україна залучила понад 12% світових інвестицій в аграрний сектор.
«Останні тенденції свідчать про те, що Україна має всі шанси вийти на лідерські позиції як мінімум у Європі. Тому наша компанія та її партнери приділяють багато уваги розвитку саме аграрної галузі», - підкреслила Тетяна Гавриш.
Прес-служба Мінагрополітики