Росспоживнагляд не вважає за доцільне збільшувати площу маркування генетично модифікованих продуктів до 20%, крім того, фахівці санітарної служби відзначають, що в російському суспільстві необхідно формувати позитивний імідж ГМО, повідомив начальник відділу організації санітарного нагляду з гігієни харчування відомства Геннадій Іванов, передає РІА Новини.
За його словами, в Росії існує ряд пропозицій, у тому числі на законодавчому рівні, про посилення вимог до маркування генно-модифікованих продуктів. Наприклад, пропонується зображати напис великим шрифтом і збільшити до 20% площу маркування з попередженням про вміст у продукті ГМО.
"Ми не підтримуємо цю пропозицію, тому що наше населення і так налякане інформацією про біотехнологічні продукти. Впровадження таких написів ще більше посилить ставлення суспільства до таких продуктів", - сказав Іванов на слуханнях у Держдумі РФ.
При цьому він додав, що згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, генно-модифіковані продукти не становлять небезпеки для здоров'я людини. Крім того, розробка продуктів, що містять ГМО, може безпосередньо або побічно сприяти зміцненню здоров'я.
Як повідомляв УНН, 40 тонн бельгійського корму призначеного для українських поросят із вмістом ГМО загальною вартістю понад 570 тис. грн. затримано та вилучено українськими митниками.