Незважаючи на не досить сприятливі природно-кліматичні умови минулої осені, нинішньої зими і весни, на ринок цього року буде запропоновано більше 60 млн. т зерна.
- На ринок буде запропоновано більше 60 млн. т зерна. Вони складаються з 48-49 млн тонн врожаю поточного року і 12 млн. тонн перехідних запасів. При внутрішньому споживанні 27 млн. тонн, перехідних запасах - 5 млн. тонн, 27 млн. тонн може бути на експорт, - сказав сьогодні президент НААН Микола Безуглий журналістам під час брифінгу в Інституті землеробства НААН. Тож проблем ні з продовольчим, ні з фуражним зерном не буде. Дай Бог, щоб наші зернотрейдери справилися з експортом такого обсягу зернових культур.
Президент НААН також спрогнозував, що валове виробництво олійних культур може бути на рівні 11-12 млн. тонн.
- Наші МЕЗи (маслоекстракційні заводи) перероблять до 10 млн. тонн, тож нам потрібно буде експортувати 2-2,5 млн. тонн олійних, - констатував науковець. Тож економічна ситуація з виробництвом зернових і олійних культур в цілому по державі буде задовільною.
На переконання Миколи Безуглого, проблемною ситуація буде в південних регіонах.
- На превеликий жаль, рівень інтенсифікації технологій тут найнижчий. Так уже склалося історично, що в ці регіони інвестори не охоче вкладають кошти. Порушення структур сівозмін, використання недопустимих попередників щороку призводить до збільшення втрат врожаїв у степових районах України, - констатував президент НААН. Використовуючи власну методологію , я можу робити наукові прогнози валового виробництва сільгоспкультур. І роблю це останні 5 років досить точно. І цього виробничого сезону вони будуть точнішими за прогнози, скажімо, Міністерства сільського господарства Сполучених штатів Америки чи нашого Гідрометцентру».
Прес-служба НААН