Скаржаться на відсутність коштів для наступної посівної
16 July, Розділ Новини, переглядів 2 934
За розрахунками експертів, через нову оцінку землі цього року за оренду аграріям доведеться додатково викласти з кишені близько 4,5 млрд грн, що в сумі зі збитками від негоди (5,6 млрд грн) становитиме більше 10 млрд грн. Поки керівництво держави мріє, як у 2020 році Україна стане лідером з експорту зерна, сільгоспвиробники гадають, де взяти гроші на насіння для наступної сівби.
За словами голів регіональних рад Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ), віднявши фінансові втрати від засухи та заплативши майже подвійну орендну плату за землю, у фермерів фактично не залишиться коштів для купівлі якісного насіння та мінеральних добрив, повідомляє ZN,UA.
«У нашій області більше 70% сільгосппідприємств матимуть збитки в цьому році. Врожайність 8-10 центнерів з гектара, такого в нас ще ніколи не було, це виштовхує сільгоспвиробника за межу дохідності», констатує голова Миколаївської обласної ради АФЗУ Петро Шелех.
Разом із втратами від посушливої погоди, аграрії рахують, скільки доведеться заплатити цього року за орендовану землю, адже Кабмін підвищив нормативно-грошову оцінку землі на 75%.
«У всьому світі держава підтримує фермера і береже від збитків. А в нас податки зросли, все подорожчало, ще й оцінку землі підвищили на 75%. В людей немає вже бажання працювати в аграрному секторі, тому що немає сенсу. Ми зверталися до уряду, адже якщо в цьому році аграрії не отримають прибутків, наступного року це відобразиться на врожаї», зазначив Президент АФЗУ Микола Миркевич.
Розрахунки експертів агроринку доводять, що через нову оцінку землі цього року за її оренду аграріям доведеться додатково викласти з кишені близько 4,5 млрд грн, що в сумі зі збитками від негоди (5,6 млрд грн) становитиме більше 10 млрд грн. Існує побоювання, чи взагалі вдасться забезпечити потреби в продовольстві країни наступного року.
За словами фермерів, через нестачу коштів одні змушені будуть відмовитися від сільського господарства, інші скорочуватимуть посівні площі, а решта сіятимуть без мінеральних добрив і якісного насіння.
«Така ситуація загрожує згортанням виробництва. Те, що сьогодні відбувається навколо аграрного сектору, одна з технологій розвалу сільського господарства України, дерибану сільських територій, це та технологія, яка була задіяна при приватизації промислового комплексу в 90-х роках розвалити, а потім передерибанити найбільшу цінність держави родючі чорноземи», переконаний фермер Петро Шелех.
«Треба обовязково переглянути нормативно-грошову оцінку землі. Бо не зрозуміло, як розраховувався коефіцієнт даної оцінки, адже в ньому немає ніякого здорового глузду», підкреслює голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков.
Схожі новини
При внесенні змін до держбюджету необхідно виділити 1,2 млрд грн на розвиток середніх і малих сільгоспвиробників, - АФЗУПрисяжнюк: аграріям на весняно-польові роботи бракує 8 млрд грнВтрати аграріїв становитимуть майже 40 млрд. грн.Аграрії: Цьогорічний врожай вдарить по кишені українцівУАК оцінює втрати виробників зерна через перешкоджання експорту в 6 млрд. грн.