Аналітики Goldman Sachs не відкидають нового зернового ембарго. Мінсільгосп Росії поки глобально не коригував прогнози врожаю.
Росія у разі несприятливої ситуації може знову ввести заборону на експорт зернових. Такий розвиток подій не відкидають аналітики банку Goldman Sachs. Відповідні побоювання були висловлені в прогнозі щодо співвідношення цін на пшеницю і кукурудзу, що зростають через посуху, яка триває в США.
Мінсільгосп Росії поки "сильно не коригує" прогноз щодо врожаю зерна на цей рік на рівні 85 млн тонн, одначе не відкидає, що в разі несприятливих погодних умов зерновий експортний потенціал РФ може скласти лише 16-18 млн тонн, повідомив міністр сільського господарства Микола Федоров.
"Наш експортний потенціал - 18-20 млн тонн. Але якщо будуть неблагополучні надалі чинники, пов'язані з погодою, зі збиранням врожаю, тобто при песимістичному прогнозі - близько 16-18 млн тонн", - сказав він на прес-конференції в РИА Новости. У червні Мінсільгосп оцінював урожай зерна в РФ в 2012 році в розмірі 85 млн тонн. "Ми сильно не коригуємо цифри, які давали в червні", - уточнив в понеділок Федоров.
Ембарго, запроваджене на експорт зерна у серпні 2010 року, негативно позначилося на фінансових показниках зернотрейдерів 2011 року. Об'єднана зернова компанія (ОЗК), збільшивши виторг і валовий прибуток у три рази, скоротила чистий прибуток у дев'ять разів. Після заборони на вивезення зерна торгівля ним на внутрішньому ринку йшла з мінімальною маржею, писала газета РБК daily з посиланням на дані компанії.
Чистий прибуток інших російських зернотрейдерів також різко скоротився в минулому році. Скасування ембарго в середині 2011 року не сильно їм допомогло - компанії змушені були демпінгувати, щоб повернутися на світовий ринок.
Гендиректор Інституту кон'юнктури аграрного ринку (ІКАР) Дмитро Рилько не відкидає, що чистий прибуток держкомпанії міг знизитися через зернове ембарго, що діяло у першій половині 2011 року, і невелику експортну активність після його зняття в середині року. За словами менеджера великої зернотрейдингової компанії, після введення ембарго в серпні 2010 року деякі компанії змогли в повній мірі переключитися на внутрішній ринок. "А в другій половині 2011 року російські компанії змушені були демпінгувати, щоб повернутися на світовий ринок", - додає співрозмовник РБК daily.