За словами очільника відомства, двічі на рік аграрій стикається з проблемою, коли потреба в обігових коштах є достатньо суттєвою – це період посівної та жнив. Тому наразі держава працює над створенням ефективної системи кредитування для підтримки виробників.
«Аграрій, аби знайти додаткові кошти, продає продукцію за безцінь, або сіє, не виконуючи рекомендацій, – не вносить добрив, не обробляє засобами захисту рослин тощо. Тому ми співпрацюємо з Національним банком, аби розробити довгострокові кредити для аграріїв. По-друге, ми вносимо законопроект про складські розписки, які дадуть можливість зернотрейдерам фінансувати сільгоспвиробника по принципу форварда», - наголосив Микола Присяжнюк.
Окрім того, розпочав дію закон про страхування сільськогосподарської продукції, який покладає певну відповідальність на державу і мотивує сільгоспвиробника до проведення страхування.
«У цьому році виконання страхових зобов’язань вже відбулися, коли сільгоспвиробники уклали угоду з Аграрним фондом, а природні умови нанесли шкоду і частину площ довелося пересіяти. У результаті страхові компанії розрахувалися з Аграрним фондом за сільгоспвиробника і зняли недостачу коштів. Така система повинна і надалі працювати та давати свої результати», - відмітив Міністр.
Прес-служба Мінагрополітики