Комбайнери практично всіх сільськогосподарських підприємств Хмельниччини працюють ночами, аби збіжжя зібрати якомога скоріше.
Через спеку більшість зернових втрачає свою якість. Середня врожайність в регіоні 40 центнерів з гектара. Але як кажуть керівники агрофірм – в порівняні з минулим роком це мізер.
Аби не пропало жодної зернини, комбайнери на полях і вночі. Чоловіки не нарікають, кажуть – від зробленої роботи залежить добробут їхніх родин.
«Важко, але, якщо ми не будемо працювати вночі, то через погоду ми не встигнемо зібрати врожай, тому доводиться працювати вночі», – каже комбайнер Василь Музика.
На одному з найбільших господарств Хмельниччини практично вже зібрали увесь ранній ріпак і пшеницю. Пришвидшеними темпами окрім комбайнерів працюють робітники елеватора та водії – бо палюча спека знижує якість збіжжя.
«Звичайно, вплинула на якість пшениці, вже немає, як було в минулі роки 2-го класу, вже 4-й, 3-й. З цього поля ми сьогодні зібрали майже 7 тон з гектара, це урожайність непогана», – говорить директор агрофірми Віктор Приказюк.
Жнива на Хмельниччині почали на вісім днів раніше. Фермери кажуть, якби збір урожаю почали традиційно, то зерно висипалося б із колосків. В області вже скосили пшеницю, горох і ріпак із двохсот тисяч гектарів. На поля вийшли майже дві тисячі комбайнів. В аграрному управлінні кажуть – нині підганяють фермерів, бо вже бояться не стільки спеки, як дощів.
«Комбайнери чергують у полі, щоб зловити ту погожу днину, погожу хвилину, щоб забезпечити збирання врожаю і запобігти втрат зерна через погодні умови», – каже перший заступник начальника Головного управління Володимир Кальніченко.
Якщо не завадять дощі, збиральну кампанію на Хмельниччині закінчать за тиждень. Зібрати планують понад 2 мільйони тон зерна. Такого врожаю, запевняють фермери, має вистачити не лише мешканцям регіону, а й ще на кілька областей України.