Щороку різноманітні тварини кусають українців майже 50 тисяч разів. Велику небезпеку для здоров’я людей несуть безпритульні собаки, які переносять смертельні для людей хвороби. Тож для гуманного вирішення цієї проблеми необхідно створювати притулки для вуличних тварин, де їх лікували б. Про це повідомив Голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Володимир Горжеєв під час прямої телефонної лінії газети «АиФ».
«Дискусія щодо безпритульних собак підіймається постійно та на різних рівнях, проте ніхто не може дати кваліфіковану відповідь, що з ними роботи. З одного боку – тварини, яких викинули на вулицю, а з іншого – здоров’я людей, бо зграї безпритульних собак несуть величезну небезпеку – сказ, лептоспіроз, ехінокок, дирофіляріоз тощо. Усі ці хвороби дуже небезпечні, наприклад, доки діагностується лептоспіроз, у людини відмовляють нирки», – зазначив Володимир Горжеєв.
Наразі лише в столиці налічується близько 30 тисяч безпритульних собак. «Коли ми провели дослідження в Києві, то були шоковані, оскільки третина вуличних собак хворі на лептоспіроз, майже половина – на дирофіляріоз, а третина – на ехінокок.
Тож виходить, що життя людини залежить від укусу тварини. Тому для нас завжди у пріоритеті життя людини», – зазначив Голова Держветфітослужби. На переконання очільника відомства, місцева влада має виділяти кошти на будівництво притулків для тварин.
«У таких спеціалізованих закладах мають працювати не лише кінологи, а й ветеринарні лікарі, які здатні вчасно діагностувати та лікувати хвороби», – зазначив Володимир Горжеєв.