Закон про агрострахування формує консенсус між усіма зацікавленими сторонами.
Про це директор департаменту фінансово-кредитної політики Мінагрополітики та продовольства України Баграт Ахіджанов сказав на прес-конференції "Стан реалізації закону України "Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою", повідомляє ForUm.
За словами чиновника, цей закон став результатом спільної праці Кабміну, агрокомпаній, страховиків та Міжнародної фінансової корпорації (IFC).
Фахівець додав, що кожна країна повинна пройти свій власний шлях становлення аграрного страхування. "Наприклад, США йшли до свого нинішнього закону про агрострахування майже 55 років. На жаль чи щастя, у нас немає стільки часу. На розвиток Закону вже прийнято 2 урядові постанови: перша - про порядок відшкодування страхових витрат і страхових премій, які будуть платити аграрії, друга - про надання коштів аграрно-страховому пулу при настанні природної катастрофи", - зазначив Ахіджанов.
За його даними, у державному бюджеті-2012 передбачено 70 млн грн на часткову компенсацію страхових премій по одному страховому продукту (страхування озимих культур). "Зацікавленість агробізнесу у страхуванні ризиків велика. Тим більше, що взимку 2011-12 рр. якраз пошкоджено багато озимих - більше 250 тис. га. Держава компенсувала ці втрати, виходячи із ставки 150 грн/га, що склало понад 25 млн грн. А влітку була посуха. Але і самі страховики повинні бути мотивовані для участі в агрострахуванні. А це, зокрема, питання страхових тарифів", - заявив чиновник.
Він повідомив, що у проекті держбюджету-2013 на субсидоване державою агрострахування попередньо закладено 150 млн грн.