Станом на 16 жовтня фактичні обсяги експорту становлять 7101 тис. тонн, з яких пшениці – 3565 тис. тонн (продовольчої – 2896 тис. тонн) та кукурудзи – 2007 тис. тонн, ячменю – 1437 тис. тонн. При цьому законтрактовано 11375 тис. тонн зернових культур, з яких пшениці – 5416 тис. тонн (продовольчої – 4535 тонн), ячменю – 1972 тис. тонн, кукурудзи – 3728 тис. тонн. Про це сьогодні на зустрічі із зернотрейдерами повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Іван Бісюк.
Обсяги експорту у вересні поточного року склали 1,3 млн. тонн, а за 18 днів жовтня – 942 тис. тонн. Як повідомлялось раніше, за результатами робочих зустрічей з підписантами Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України і суб’єктами господарювання – експортерами зерна було збільшено можливості експорту пшениці.
За словами Івана Бісюка, протягом останнього місяця Мінагрополітики регулярно проводить такі робочі консультації з усіма зернотрейдерами з метою обговорення експортних можливостей з урахуванням цьогорічного врожаю.
Щодо Меморандуму, то початковий обсяг експорту пшениці зафіксований на рівні 4 млн. т.
При цьому зазначається, що при фактичному експорті у 80% від обсягу Мінагрополітики попереджає завчасно про можливе обмеження обсягів.
Разом з тим, постійно уточнюється баланс виробництва зерна, що дає можливість значно збільшити обсяги експорту, в тому числі зерна пшениці.
Але кожен місяць обсяги експорту складають біля 1,3 млн тон зерна пшениці, що майже у 2 рази більше минулого року.
Таким чином, на 15-20 листопада цього року, експортні можливості України, відносно зерна пшениці, можуть бути вичерпані (біля 5-5,3 млн.т.).
У зв’язку з цим, було рекомендовано зернотрейдерам звернути увагу, що станом на 19.10.2012 року зовнішньоекономічні контракти на зерно пшениці заключено на рівні 5,4 млн. т.
А відтак, їм потрібно обережно підійти до продовження заключення контрактів.
Ретельний аналіз динаміки світового виробництва, співвідношення попиту та пропозиції зернових культур у провідних країнах світу, зміни зернових запасів, співвідношення експортних та імпортних позицій вкрай необхідні для того, щоб формувати ефективну експортну політику, адекватно прогнозувати ситуацію, раціонально маневрувати власними ресурсами і збільшувати виробництво в аграрному секторі.
Таким чином, Мінагрополітики планує продовжити експорт зернових та відкритий діалог із зернотрейдерами та учасниками зернового ринку.
Подальший розвиток АПК потребує створення інноваційних технологій виробництва, післязбиральної обробки та зберігання
Докладніше