Український уряд може зняти обмеження на експорт пшениці з 1 травня 2013 року, якщо озимі культури весною будуть у задовільному стані. Про це сказав у коментарі УНН президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.
"Я думаю, що у нас достатньо резервів і перехідних залишків. І якщо уряд побачить, що у квітні озимі культури перезимували непогано, то думаю, що з 1 травня буде знято обмеження на експорт пшениці. І ми ще 1,5-2 млн тонн зможемо експортувати у травні-червні", - вважає Л.Козаченко.
Він нагадав, що торік сільгоспвиробники через обмеження експорту недоотримали 18 млрд грн. А для того, пояснив президент УАК, аби хліб соціальних сортів був безкоштовним в Україні, у державному бюджеті потрібно передбачити 5,5-6 млрд грн.
"У бюджеті ми не знаходимо ці 6 млрд грн, то для того, щоб не росла ціна на хліб ми забороняємо експорт або вводимо експортне мито. І в такий спосіб селяни втрачають утричі більше, ніж вартість безкоштовного хліба", - наголосив Л.Козаченко.
Нагадаємо, міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк заявив, що з 15 листопада цього року буде введено повну заборону на експорт продовольчої пшениці.
Раніше у Мінагропроді повідомляли, що на 15-20 листопада зернотрейдери експортують узгоджений обсяг продовольчої пшениціу розмірі 5 млн тонн, який був визначений у додатку Меморандуму між урядом та зернотрейдерами.
Як повідомляв УНН, Міністерство аграрної політики і продовольства та представники громадських організацій, які об'єднують, в тому числі, виробників і експортерів зернових, домовилися визначати і узгоджувати обсяги експорту зерна на 2012/2013 маркетинговий рік (липень - червень).
Передбачається, що в разі можливого введення обмежень на експорт зерна Мінагропрод проінформує про це учасників ринку за два місяці до прийняття такого рішення.
Згідно з доповненням до Меморандуму, протягом 2012/2013 МР компанії можуть з України безперешкодно вивезти 4 млн тонн пшениці, 3 млн тонн ячменю і 12,4 млн тонн кукурудзи.
Пізніше експорт пшениці був збільшений з 4 млн тонн до 5 млн тонн.