За допомогою державних програм підтримки селяни поступово починають відроджувати галузь тваринництва та стають більш вмотивованими працювати в селі. Тому Мінагрополітики, окрім існуючих, планує впроваджувати інші програми фінансування одноосібників та дрібнотоварних виробників. Про це в інтерв’ю газеті «Урядовий кур’єр» повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.
«Цього року ми почали виплачувати кошти одноосібникам за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби. Як наслідок − ми вперше за 20 років призупинили спад і наростили поголів’я та виробництво молока. Виплачується дотація і за реалізацію великовагової худоби і стандартних свиней для населення. Мотивацією для створення молочних сімейних ферм має бути стовідсоткова компенсація вартості доїльних апаратів та охолоджувачів», − зазначив Микола Присяжнюк.
Міністр поінформував, що наразі Мінагрополітики відпрацьовує механізм фінансового лізингу для створення сімейних свиноферм на 50 голів одночасного утримання. Таким чином, за рік сім’я зможе вирощувати 150 голів, отримавши у лізинг обладнання та ангар.
Однак, окрім фінансування галузі тваринництва, не менш важливою є підтримка садівництва.
«Нині зі спецфонду виділяються масштабні дотації на розвиток садівництва. Щоб заохотити одноосібника працювати у садівництві та створити кооператив, ми пішли на виділення компенсації навіть під значно менші обсяги саду − 20 соток замість 5 гектарів», − додав Микола Присяжнюк.
Очільник відомства наголосив, що пріоритетом державної підтримки у наступному році залишаться селяни та дрібнотоварні виробники. Адже, як слушно зауважив Президент України, за високими показниками не можна втратити українське село.