ВОЛИНЬ.
Триває страхування озимини
Про це повідомив начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко, додавши:
«Державна підтримка надається сільгоспвиробникам у формі компенсації до 50% вартості платежу страхування озимої пшениці на період перезимівлі. Для отримання цієї допомоги необхідно подати заявку за формою, встановленою Мінагрополітики, страховикам та її копію в районне управління агропромисловості за місцем проживання.
Протягом 5 робочих днів після укладання договору страхування озимої пшениці керівники с/г підприємств подають до обласної комісії заяву та наступні документи: копію договору страхування, засвідчену страхувальником; копії розрахунково-платіжних документів, що засвідчують суму фактично сплачених страхових платежів; довідку про банківські реквізити страхувальника та довідку про відсутність (наявність) заборгованості з податків та зборів (обовязкових платежів).
Обласна комісія при управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації приймає документи на розгляд до 10 грудня ц.р».
КІРОВОГРАДЩИНА.
Про хлібне й солодке
Стан посівів озимих культур на Кіровоградщині задовільний , -запевняє начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Шевченко, відзначивши, що у нинішньому році ситуація значно краща порівняно із відповідним періодом минулого . Зрідженість посівів, за його словами, не перевищує 12%.
Дещо гірша ситуація з ріпаком, що перевищив темпи свого прийнятного росту, а тому у аграріїв є цілком логічні підстави для побоювань щодо успішної зимівлі цієї культури.
Окремо начальник облуправління прокоментував ситуацію на ринку цукру. Він зазначив, що мінімальна ціна на солодкий пісок, за рішеннім Уряду, становить 4 грн. 90 коп. Що стосується виробництва цього харчового продукту, то Кіровоградщина буде забезпечена ним на рівні минулого року. А от загалом по державі, цукровари «наварять піску» відсотків на 10 менше, ніж у 2011 році.
ЛЬВІВЩИНА.
Земля під сканером
Завершено сканування наявних в територіальних підрозділах Держземагентства примірників правовстановлюючих документів на земельні ділянки. Про це повідомили у головному управлінні Держкомзему у Львівській області.
Загалом землевпорядники регіону відсканували 800 тисяч таких документів. Всі державні акти вносяться до бази Державного земельного кадастру в електронному вигляді.
Роботи здійснюються для формування та введення в дію електронної бази Державного земельного кадастру, що міститиме всі відомості про земельні ділянки та права на них. Ця база стане доступною для громадськості з 1 січня 2013 року, відкриваючи нові можливості ефективного використання земель, відповідно забезпечивши збільшення надходжень до бюджетів та на рахунки громадян, що здають свої наділи в оренду.