Мінекономіки працюємо над тим, яким чином долучити державний ресурс, який іде через державні закупівлі, а це 640 млрд грн, через розподіл бюджету, для того, щоб стимулювати виробництво в Україні.
Ігор Петрашко, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, зазначив, що Мінекономіки працює над двом ключовими речі для підтримки українського промислового виробництва.
«Нинішня економічна криза, спричинена коронавірусом, є унікальною через те, що є, в першу чергу, промисловою, а не фінансовою кризою. Ми бачимо, що руйнуються ланцюжки поставок, ми бачимо обмеження руху людей, обмеження руху товарів», — пояснює Петрашко.
На його думку, зараз головне завдання Міністерства економіки і Кабінету Міністрів України полягає в тому, щоб максимально сприяти збереженню робочих місць і збереженню максимальної кількості бізнесів.
«Що ми будемо робити з промисловістю? Ми повинні спробувати зробити те, що вже почали робити ЄС та США. Першочергово ми вже працюємо над тим, яким чином долучити державний ресурс, який зараз іде через державні закупівлі, а це 640 млрд грн, через розподіл бюджету, для того, щоб стимулювати виробництво в Україні, даючи замовлення українським чи іноземним компаніям, які мають виробництво або значну локалізацію виробництва в Україні», — зазначає міністр.
Він додає, що це міжнародна практика і відомство буде дивитися, щоб всі рішення строго відповідали вимогам угод з Європейською Асоціацією та СОТ.
«Друге — щодо промислових виробництв, ми маємо бути реалістами і розуміти, що чуда ніколи не буває. Завжди мають бути рівні конкурентні умови, а одна з ключових умов — це доступ до кредитних ресурсів», — зауважує Ігор Петрашко.
За словами очільника міністерства, криза української промисловості почалася досить давно, через те, що підприємства були позбавлені доступу до адекватних кредитних умов, що суттєво погіршило їхні конкурентні умови з їхніми контрагентами в країнах ЄС чи США.
«Тут треба буде працювати і з Національним банком, і розробляти програми, які базуються на світовому досвіді. Ми всі розуміємо, що без фінансового ресурсу розвиток промисловості неможливий. Тому, як другий крок, будемо намагатися зробити програми доступу до кредитних ресурсів, але не лише для малого бізнесу, а для всіх, хто хоче працювати в Україні. Дешеві доступні кредити — це ключовий виклик перед всією державою», — підсумовує міністр.
ІЦ УАК за матеріалами Agravery
agroconf.org