Аграрна партія України готується мобілізувати свій електорат, розпорошений серед великих гравців. А тому найактуальнішим питанням для АПУ є створення сучасної структурованої партійної вертикалі, об’єднання зусиль передових аграріїв для захисту інтересів селянства і поширення цієї ідеології серед якнайбільшої частини сільського і міського населення нашої країни.
Тож саме для цього актив партії та Аграрного Союзу України (донедавна – Всеукраїнський союз сільгоспвиробників) розпочали низку регіональних зустрічей з працівниками агропромислового комплексу. Перше таке зібрання партійців і агровиробничників південного регіону відбулося в ДПДГ „Асканійське”, що на Херсонщині.
Море квітів, теплі слова привітань і поздоровлень... Простора зала Будинку культури в селі Тавричанка заповнена учасниками регіональної наради. Вільного місця годі й знайти! Бо в центрі уваги - схвильована господиня – директор державного підприємства дослідного господарства „Асканійське” Віра Опанасівна Найдьонова. Це саме її вітають друзі, колеги, однопартійці з незабутньою подією – присвоєнням звання Героя України. „Для всіх нас, аграріїв, це велике свято, - сказав у своєму вітальному слові голова АПУ Юрій Карасик, - адже Віра Опанасівна – це наш прапор, рушійна сила. Адже вона і такі як вона – це той фундамент, на який спирається в своїй роботі Аграрна партія України.”
Сьогодні перед партійцями стоїть немало завдань, з яких чи не найголовніше – поширення ідеології партії, розбудова її
структури, охоплення якнайбільшої кількості громадян. Нині в лавах Аграрної партії - понад 36 тисяч членів. Це селяни колективних підприємств, фермери, науковці, сільська та студентська молодь, працівники сільських культурно-освітніх і медичних закладів.
Партійні організації та осередки АПУ є майже в усіх регіонах України. Проте, є і резерв. Адже серед 7 мільйонів сільських трудівників, що працюють у сільгосппідприємствах, понад 4 мільйони безпартійних, інші належать до різних політичних структур. Нещодавно обраний керманичем партії, Юрій Карасик переконаний: АПУ повинна разом із Аграрним Союзом України відстоювати інтереси селянства. До речі, останнім часом союз активізував свою діяльність, проводячи акції протесту проти імпорту сільськогосподарської продукції (олії, цукру тощо), неякісного закордоннго м’яса.
- Аграрний Союз і Аграрна партія – єдине ціле, - наголосив у своєму виступі Юрій Михайлович. – Тому що Аграрний Союз - це виробники аграрної продуції, а Аграрна партія – це ідеологічні принципи захисту їх інтересів, доведення цих інтересів до тих чи інших владних структур.
Не обійшов увагою лідер партії і її пріоритети, серед яких головний віддано товаровиробникові, захисту його прав. На другому місці – розвиток сільських територій. Адже ті, хто забезпечує українців продовольством, а державі свторює позитивний імідж на світових ринках, повинні жити не в гірших умовах, ніж мільйони міьских жителів. Дуже важливо, і в цьому переконані члени АПУ, віддати належне нашій землі: дбати і про родючість ґрунтів, і про ефективне використання земель.
Взагалі ж у програмі партії закладено щонайменше десять важливих ідеологічних принципів. Як підкреслив Юрій Карасик, нинішнє завдання полягає в тому, щоб з цими принципами міг ознайомитися кожен громадянин України. Тому партія прийняла відповідне рішення: «... першочергове завдання – вести активну роз’яснювальну та організаторську роботу серед людей. Бо мета АПУ - стати парламентською партією, щоб її представники були в усіх органах місцевого самоврядування і в усіх державних структурах”.
Поділився лідер партії і Аграрного Союзу України своїми політичними планами. На глибоке переконання Юрія Карасика, аграрії мають намір і будуть боротися за симпатії 33% українського населення, яке нині проживає в сільській місцевості. І не самотужки. До другого етапу з’їзду очільники партії спробують домовитися з „колегами” – партіями, які мають у своїх назвах слова „селянська” чи „аграрна” - і створити блок. Нині в Україні зареєстровано щонайменше вісім таких політичних структур.
- Ми бачимо перспективу в такому об’єднавчому процесі, - зазначив керівник Аграрної партії України. – Під «загальну парасольку аграріїв» ми хочемо об’єднати всі партії. Але, щоб об’єднуватися з іншими, треба мати базову партію. Саме тому, в першу чергу, потрібно розбудувати нашу партію.
Варто підкреслити, що атмосфера цієї зустрічі була емоційною. Нарешті і партійці, і сільгоспвиробники стали однодумцями в тих підходах, які потрібно вжити, аби про проблеми села не говорили, а починали їх вирішувати. І не тільки галузеве міністерство, бо воно й так чимало робить для створення ринкових умов роботи аграріїв. А от працювати над створенням умов проживання і роботи в сільській місцевості повинні дбати практично всі міністерства і відомства. Починаючи від створення доріг, житла, комфортних місць роботи аж до виховання і у молоді, і у людей старшого віку самоповаги та любові до рідної землі. Ну не повинна сільська людина бути аморфною, забитою і нереалізованою у своїх задумах!
Тож активна дискусія, що відбулася в південному регіоні за участі представників Миколаївської, Одеської, Запорізької, Херсонської областей та АР Крим, - виявилася надзвичайно цікавою. Будемо сподіватись, що не менш змістовні розмови відбудуться й в інших регіонах. На черзі – наради в Тернопільській області та на Полтавщині.
Тетяна МИШАНЧУК,
Херсонська область