Не секрет, що Міжнародна виставка-ярмарок „Агро-2009" - найбільший і найпрестижніший загальнодержавний захід агропромислового комплексу країни. Цього року вона відбулася у 21-ше.
Щороку постійним і активним учасником виставки є Державне підприємство «Державний резервний насіннєвий фонд України». Саме для висвітлення діяльності фонду, демонстрації його досягнень, а також пошуку потенційних клієнтів, у агровиставковому комплексі «Чубинське» було організовано виставковий стенд підприємства.
Особливо приємно відзначити, що цьогоріч серед почесних відвідувачів експозиції ДП «Держрезервнасінфонд» були Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, перший заступник міністра аграрної політики України Юрій Лузан, заступник міністра аграрної політики України Сергій Мельник, керівники департаментів Мінагрополітики, фермери і спеціалісти крупних сільгосппідприємств.
До речі, незабаром виповнюється 10 років з моменту, як для створення й формування резервного запасу сортового і гібридного насіння сільськогосподарських рослин було утворено Державний резервний насіннєвий фонд України.
Мета фонду, і в цьому переконані всі його працівники, - забезпечення насінням господарства і фермерів тих районів, де не виробляється власне насіння або сільгосппідприємства мають обмежені можливості його виробництва, надання допомоги у разі знищення або пошкодження насінницьких посівів через стихійні лиха. Не менш важливі завдання «Держрезервнасінфонду» - забезпечення сортовідновлення, сортозаміни та реалізації насіння за міжнародними угодами.
Варто пам'ятати, що реалізація (відпуск) насіння із резервного фонду проводиться за дорученням Міністерства аграрної політики України шляхом продажу, обміну чи надання позики з укладанням відповідних договорів з сільгоспвиробниками.
Наприклад, реалізація (відпуск) насіння агровиробникам у позику з відстрочкою платежу до першого господарського року здійснюється за клопотанням управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій до Мінагрополітики України, за умови поетапної оплати згідно графіку. Потрібна обов'язкова попередня оплата - 30% вартості насіння і виконання умов договору поставки заставою ліквідного майна позичальника.
Реалізація насіння проводиться за цінами, що встановилися на внутрішньому аграрному ринку на відповідне продовольче зерно, з урахуванням сортової надбавки, але не нижче облікової ціни.
Про ці та багато інших умов допомоги аграріям щодня розповідали всім відвідувачам виставки-ярмарку на стенді ДП «Держрезервнасінфонд», розміщеному в «Чубинському».
Нині завершено весняну посівну кампанію 2009 року, тож можна підвести певні підсумки діяльності нашого підприємства з реалізації насіння у першому півріччі. Так, на 1 червня товаровиробникам реалізовано 21,8 тис. тонн насіння ярих сільгоспрослин (на 7,6 тис. тонн більше, ніж торік).
Особливу увагу підприємство приділяло наданню допомоги господарствам тих регіонів, які постраждали від стихійного лиха. Для цих агропідприємств діяли спеціальні умови відпуску. Їм надано понад 3 тис. тонн насіння.
Сьогодні у фонді думають вже про завтрашній день. Ось-соь розпочнуться жнива, на зміну їм прийде осіння посівна кампанія. Під урожай 2010 року в «Держрезервнасінфонді» вже є понад 11 тис. тонн насіння озимих сільськогосподарських рослин: пшениці, ячменю, тритікале, ріпаку. З урожаю поточного року очікується надходження ще близько 15 тис. тонн насіння. Варто зазначити: сортовий склад озимих нараховує 70 сортів, в основному вітчизняної селекції, що внесені до Державного реєстру і районовані для всіх ґрунтово-кліматичних зон України. Тобто Державний резервний насіннєвий фонд має всі можливості надати допомогу згідно затверджених постанов Кабінету Міністрів.
Аграріям також потрібно знати, що для вирішення питань реалізації насіння, погашення заборгованості сільгоспвиробниками за отримане в минулі роки насіння у позику, а також для більш тісної співпраці з місцевими органами виконавчої влади створені й успішно працюють регіональні відділи підприємства.
А зони їх обслуговування такі: Вінницький регіональний відділ - Вінницька, Одеська та Чернівецька області; Донецький - Донецька та Луганська області; Дніпропетровський - Дніпропетровська та Запорізька; Полтавський регіональний відділ - Полтавська, Сумська та Харківська; Кіровоградський - Кіровоградська, Миколаївська та Херсонська області, Хмельницький регіональний відділ - Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька області.
Запрошуємо до співпраці сільгосптоваровиробників усіх форм власності!
Наша адреса: 03038, м. Київ, вул. Ямська, 32.
Телефони:
Київ - (044) 529-20-39, 529-43-88, 529-47-86 (050) 351-20-13;
Вінниця - (0432) 35-70-65, (067)407-04-12;
Донецьк - (062) 348-40-47, (050) 334-36-10;
Дніпропетровськ - (056) 742-88-04, (050) 334-59-20;
Кіровоград - (0522) 24-73-88, (067) 407-04-11;
Полтава - (0532) 61-51-39, (050) 353-39-26;
Хмельницький - (0382) 70-36-06, (095) 272-42-71.