Особливості французької генетики
Французька генетика, з якою працює племзавод, за 10 років відтворення в Україні довела свої переваги: високу репродуктивну здатність, адаптивність до умов утримання, стресостійкість. У попередні роки «Агропрайм Холдинг» завозив племінне поголів’я французької генетичної компанії Gene+, і воно показало відмінні якості.
У 2016 році дві провідні племінні компанії Франції Gene+ та ADN об’єдналися. Об’єднана компанія отримала назву Axiom і стала найбільшою французькою генетичною компанією. Генетичне ядро Axiom лише у Франції становлять 6 600 GGP свиноматок і 12 000 свиноматок GP. Селекційні центри компанії розташовані тепер у Франції та Канаді. Торік від племінних тварин Axiom тільки у Франції та Канаді вирощено близько 18 млн товарних свиней.
Об’єднана компанія сконцентрувалася на 3-х напрямках: розвиток геноміки, підвищення якості м’яса та покращення конверсії корму. Axiom побудувала у французькому місті Азе-сюр-Ендр найбільшу у Європі контрольну станцію відгодівлі кнурів потужністю 6 000 кнурів на рік. Тож по 5 нових кнурів Велика Біла і Ландрас на племзавод та по 7 кнурів Дюрок і Рекор на відгодівельний комплекс «Агропрайм Холдинг» завіз уже від Axiom.
Відтворення у господарствах України
Усі кнури, завезені «Агропрайм Холдингом», пройшли відбір на контрольній станції Axiom. Відтак, вони гарантовано дають заплановані показники конверсії корму, стресостійкі, добре привчаються до фантома, мають високі репродуктивні якості, активну та густу сперму. Кожен із кнурів може виробити більше 1 000 спермодоз на рік.
Тварини добре перенесли переїзд, пройшли карантин і у січні введені в основне стадо. Селекціонери «Агропрайм Холдингу» зараз вивчають генетичну спорідненість тварин і формують оптимальні пари зі свиноматками для отримання найкращих результатів.
«Селекція – основний інструмент покращення генетичного потенціалу. У свинарстві вона націлена на збільшення продуктивності та покращення виробничих показників тварин», – каже головний технолог «Агропрайм Холдингу», заслужений працівник сільського господарства України Василь Лимар.
Зараз українські підприємства потроху оговтуються від скорочення поголів’я, спричиненого розповсюдженням АЧС у попередні роки. Відповідно, відновлюється попит на племінних тварин за прийнятною ціною. Вартість ремонтної свинки, якщо імпортувати її з Франції, складає 600-700 євро, кнура – 1 500-2 500 євро. Кнури, отримані від тварин батьківських ліній на племзаводі «Агропрайм Холдинг», продукують батьківські якості мінімум упродовж 3-х поколінь, але коштують 200-300 євро.
А ще Василь Олександрович укотре наголошує, що найкраща генетика нічого не варта без належного менеджменту та умов утримання кнурів, свиноматок і підсисних поросят.
«Племінні тварини для нас – як діти. Нам не байдуже, отримають вони у покупця нормальний догляд чи ні. Відданість своїй справі, дотримання технологічних процесів - запорука продуктивності ферми. Важливо, щоб люди отримали прибуток з нашою допомогою і були задоволені результатом роботи», – підсумовує головний технолог «Агропрайм Холдингу».