Він народився на Донбасі, здобув освіту на Харківщині і практично все своє життя працює тут, на харківській землі.
25 лютого 2010 року Валерію Олексійовичу Головку виповнюється 60 років. Сьогодні він – відомий вчений, організатор науки, освіти і аграрного виробництва. 9 років Валерій Олексійович працює ректором Харківської державної зооветеринарної академії, є доктором ветеринарних наук, професором, академіком Національної академії аграрних наук і академіком Міжнародної академії аграрної освіти, Заслуженим діячем науки і техніки України.
А народився ювіляр в с. Старомихайлівка Маріїнського району Донецької області. З юних років працював у колгоспі, після закінчення середньої школи став студентом факультету ветеринарної медицини Харківського зооветеринарного інституту, здобув кваліфікацію лікаря ветеринарної медицини.
За плечима Валерія Олексійовича - великий трудовий шлях ветлікаря, партійного працівника, вченого, вчителя (кадрів ветеринарної медицини, спеціалістів з технології виробництва і переробки продуктів тваринництва).
12 років Головко очолював Інститут шовківництва УААН. Саме під його керівництвом цей науковий заклад із дослідної станції перетворився на всесвітньо відомий науковий інститут. Тут Валерій Олексійович і очолював, і брав участь у виконанні наукових робіт, які заклали основи комплексного вивчення технології прикладної діяльності в галузі шовківництва. Вперше в світовій науці Головко обґрунтував механізми імунітету комах.
Всесвітнє визнання, як новий напрям в науці, здобули дослідження В.О. Головка та його учнів, які заклали основи інфекційної патології шовкопрядів і механізму їх імунітету; створені нові системи підтримання резистентності шовкопрядів до несприятливих умов навколишнього середовища. Велике значення для практики шовківництва має впровадження засобів і методів діагностики, профілактичного оздоровлення об’єктів шовківництва, серед них – шовкового і дубового шовкопрядів.
Значні результати досягнуті В.О. Головком у профілактиці та лікуванні інфекційних хвороб тварин. Цей напрямок отримав особливий розвиток після обрання Валерія Олексійовича в 2001 році ректором Харківського зооветеринарного інституту: була створена міжнародна науково-дослідна лабораторія з вивчення нейроінфекцій, гепаральних патологій і лейкозу тварин.
Плідна науково-дослідна робота Валерія Головка знайшла відображення у 309 опублікованих наукових працях (серед них - 16 монографій, 8 підручників і навчальних посібників, 20 науково-практичних і методичних рекомендацій).
Валерій Олексійович важливу увагу приділяє підготовці наукових кадрів. Під його керівництвом захищені 4 докторських і 14 кандидатських дисертацій. Зараз він керує 2 докторантами, 7 аспірантами і здобувачами. Під його керівництвом активно розвивається школа епізоотологів.
На посаді ректора Харківської державної зооветеринарної академії В.О. Головко проявив себе як видатний організатор. Він багато зробив для адаптації роботи академії в ринкових умовах, удосконалення всіх напрямків її діяльності. Саме під керівництвом Головка зооветеринарний інститут перетворився на державну зооветеринарну академію. В ній були створені нові підрозділи – інститути підвищення кваліфікації, конярства, факультет менеджменту, розпочато підготовку спеціалістів за трьома новими спеціальностями: мисливське господарство, водні біоресурси, біотехнологія.
Ректор зумів значно активізувати міжнародні зв’язки. На базі академії, спільно з університетами Нідерландів і Німеччини, реалізовано міжнародний “Темпус проект” з підготовки лікарів ветмедицини європейського зразку.
Валерію Олексійовичу вдалося зміцнити і розвинути матеріально-технічну базу академії, побудувати нові об’єкти. Створено навчально-науково-виробничий консорціум, до складу якого ввійшли науково-дослідні інститути, технікуми та передові господарства України. Успішно працює Центр інформаційних технологій. Системно поліпшується практична підготовка студентів: для цього створено Навчально-науково-виробничий центр рослинництва і тваринництва, де утримуються різні породи великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз, гусей; створено Всеукраїнський навчально-дослідний центр з птахівництва.
Завдяки енергії В.О. Головка на території академії засновано і Навчально-виховний парковий комплекс “Фауна”. Тут на території 10 га заповідного хвойно-листяного гаю і двох озер мешкають рідкісні декоративні птахи та тварини. Комплекс дуже популярний у мешканців академмістечка, Дергачівського району і міста Харкова.
Велику увагу і значні зусилля Валерій Олексійович докладає для розвитку міжнародних зв’язків академії. Її співробітники, студенти, відповідно договорам, відвідують зарубіжні заклади вищої освіти, де викладачі проходять стажування, а студенти - виробничу практику.
За наукові досягнення та розвиток міжнародних зв’язків у 2000 році Кембриджським міжнародним центром Головку присвоєне почесне звання „Міжнародна людина року”. Кембриджським біографічним центром (Великобританія) в 2006 році його включено до списку 100 самих видатних вчених світу; він - лауреат регіонального рейтингу “Харьковчанин года-2003”, Всеукраїнського конкурсу “Ділова людина України” (2005 і 2007 років), рейтингу “Лідер агропромислового комплексу-2005”. Почесний професор Московської академії ветеринарної медицини і біотехнології імені Скрябіна, Донського державного аграрного університету, Санкт-Петербурзької ветеринарної академії, Бєлгородської аграрної академії, Краснодарського аграрного університету, Шенсійського інституту шовківництва Китаю.
За багаторічну і плідну працю у 2003 році Валерію Головку присвоєно почесне звання “Заслужений діяч науки і техніки України”. Він нагороджений трудовою відзнакою “Знак пошани” і “Відмінник аграрної освіти та науки” І ступеня Міністерства аграрної політики України; Почесною відзнакою Української академії аграрних наук; орденом “Святий Дмитро Солунський”.
З 2006 року В.О. Головко - депутат Харківської обласної ради, де очолює комісію з науки.
За особливі заслуги, вагомий внесок у розвиток аграрної науки, підготовку висококваліфікованих спеціалістів, багаторічну плідну науково-педагогічну діяльність та високий професіоналізм у 2009 році Валерій Олексійович нагороджений почесними грамотами Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.
Колектив Мінагрополітики, освітяни-аграрії, колеги по роботі, студенти щиро вітають Валерія Головка з ювілеєм. Бажаємо Вам, Валерію Олексійовичу, міцного здоров’я, родинного щастя і благополуччя, творчої наснаги і невтомної праці на благо України.