Цьогоріч уже вдев'яте аграріїв збирала в Києві Міжнародна агропромислова виставка «Агрофорум-2012». Та попри те, що цей виставковий захід має значний досвід, серйозних організаторів і відоме ім'я, цього разу він вийшов доволі розмитим, слабо і не масштабно організованим.
Враження такої звичної для учасників «агрофорумності» втрачалося, бо в одному виставковому павільйоні проходило відразу кілька тематичних виставок. При цьому «Агрофорум» був не найбільшою. Можна навіть сказати, «тулилась» міжнародна агропромислова виставка поміж легковими авто та обладнанням для ЖКГ.
Другою дивною особливістю цьогорічного «Агрофоруму» було те, що урочисте відкриття чомусь влаштували на другий день роботи виставки. Хоча погодьтесь, нестандартне рішення гідне нестандартної виставки (тільки не «Агрофоруму»). Та її організатори говорили про особливості. Так, під час урочистого відкриття генеральний директор міжнародного виставкового центру Анатолій Ткаченко наголосив: «Підтвердженням актуальності проведення виставки в період завершення сільськогосподарського року стала яскрава експозиція зерноочисного, зерносушильного та елеваторного обладнання, добрив, техніки. Ще одна новація цього року - широке висвітлення теми аграрної логістики». За підрахунками організаторів «Агрофоруму», цього року у виставці брали участь, важко повірити, понад 100 підприємств з 18 країн світу.
За словами директора Департаменту інженерно-технічного забезпечення та сільськогосподарського машинобудування Мінагропроду Олександра Григоровича, виставка є підтвердженням значного потенціалу розвитку вітчизняного агросектору економіки та можливостей ведення прибуткового бізнесу в галузях АПК. «В останні роки суттєво організувалася інтеграція України в світову аграрну економіку, - зазначив Олександр Іванович. - Нарощування власного промислового потенціалу та розвиток внутрішнього виробництва стали поштовхом до зміцнення експортного потенціалу України. Значною мірою цьому сприяє виставка «Агрофорум-2012», яка збирає під одним дахом широке коло партнерів аграрного бізнесу, виробників і постачальників сучасного обладнання, новітніх технологій, товарів і послуг. Вони мають можливість ознайомитись і скористатись світовим досвідом ведення сільського господарства».
Вітаючи небагаточисленних учасників, Олександр Григорович нагадав, що 6 листопада Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу», який встановлює сприятливі умови для залучення інвестицій у галузь.
Загалом же «Агрофорум-2012» видався непривітним і для учасників, і для відвідувачів. Тож саме в цій ситуації доречно сказати, що кількість - це не завжди якість. То, можливо, й не потрібна українським аграріям велика кількість міжнародних агропромислових виставок?
Людмила ОГОРОДНІК