У вересневому звіті Міністерства сільського господарства США прогнози щодо виробництва зернових у світі зменшились, порівняно з серпневими показниками.
Нові прогнози американських аналітиків щодо обсягів виробництва пшениці у світі знизились на 0,3% (2,5 млн. т) в основному, за рахунок зменшення у Казахстані (-11,5%), Австралії (-9,5%), Україні (-1,7%) та Росії (-0,6%). Навіть збільшення прогнозів щодо обсягів виробництва у Індії (0,9%) та Європі (+0,6%) не компенсують таке скорочення. Головною причиною погіршення прогнозів виробництва пшениці стали несприятливі погодні умови, а саме весняно-літня посуха, що спостерігалась у різних країнах світу. Як наслідок, світові прогнози експорту пшениці скоротились на 1,2% (2,1 млн. т), порівняно з даними за минулий місяць. Але таке зниження компенсується встановленням рекордних за останні 3МР прогнозів експорту пшениці з країн Європи (27,5 млн. т), котрі збільшились на 3,7% (1 млн. т) відповідно до серпневих показників. Позиція України на світовому ринку пшениці за даними вересневого звіту не змінилась і залишилась на рівні прогнозів експорту в обсязі 19,5 млн. т.
Також експерти USDA зменшили світові прогнози щодо виробництва кукурудзи на 0,3% (3,3 млн. т), в основному, за рахунок зниження показників в Україні на 1,3% (500 тис. т) та США на 0,7% (2,57 млн. т). Для України такі показники є рекордно низькими, порівняно їх з відповідними прогнозами за 2017/18 та 2018/19 МР. Попри зменшення прогнозів виробництва кукурудзи, котре пов’язане з погіршенням кліматичних умов, ситуація з експортом цієї культури у вересневому звіті експертів не змінилась і залишилась на рівні серпневих показників 17,2 млн. т.
Американські аналітики зменшили прогнози виробництва вівса у світі на 4,1% (985 тис. т) за рахунок Аргентини (-46,1%), Чилі (-30%), Канади (-8%) та Австралії (-7,6%). В Україні прогнози на виробництво вівса не змінились, порівняно з даними серпневого звіту (430 тис. т).
Аналітичний департамент АУК
agroconf.org