Аграрії обговорили перспективи ведення бізнесу в 2014 році
11 December, Розділ ---, переглядів 4 605
5 грудня 2013 року відбулася V Міжнародна конференція «Ведення агробізнесу в Україні: перспективи 2014 року», організована Асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» та агенцією «AgriEvent» за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України. У цьому році захід зібрав понад 300 представників передових аграрних компаній та агрохолдингів, представників профільних державних структур, освітніх та наукових установ і став платформою для спілкування та обговорення перспектив розвитку аграрних компаній у 2014 році.
На конференції висвітлювалися найактуальніші теми та обговорювалися сучасні тенденції аграрної політики в Україні та світі, нові інструменти фінансування аграрного бізнесу, ціновий прогноз продажів сільськогосподарської продукції, передові технології агробізнесу та інші важливі питання.
«У сучасній світовій аграрній політиці держава надає всебічну підтримку аграрному сектору, регулюючи ринок за допомогою створення та підтримання відповідної законодавчої бази. Державні агенти виконують важливі функції, адже їх роль полягає у допомозі всім іншим гравцям ринку. Тому дуже важливо прописати чіткі і зрозумілі правила гри і дотримуватися їх надалі»,- сказав Вільям Майєрс, професор сільськогосподарської і прикладної економіки, Університет Міссурі, США.
Учасники конференції також приділили увагу найбільш актуальним поточним питанням функціонування аграрного сектору, зокрема щодо забезпечення прибутковості вирощування основних сільськогосподарських культур.
«Україна займає лідируючі позиції у світовому рейтингу експорту зернових і цього року серед зазначених культур можна виділити кукурудзу. Фактично, Україна має можливість стати другим або третім найбільшим експортером зерна кукурудзи в світі. Водночас, зниження ціни на кукурудзу в поточному сезоні наголошує на необхідності підвищення врожайності. Ще існує значний потенціал підвищення врожайності та прибутковості кукурудзи за рахунок кращих гібридів та сучасних агрономічних практик. Враховуючи це, в довгостроковій перспективі виробник має не тільки досягати балансу у використанні факторів виробництва, але й впроваджувати новітні технології для досягнення конкурентних переваг і максимальної прибутковості бізнесу»,- прокоментував Мікель де Йонг, директор бізнесу в Україні, Росії, Білорусії, Монсанто.
В свою чергу, президент УКАБ Алекс Ліссітса зазначив, що аграрний сектор переживає непрості часи, пов’язані зі зниженням світових та українських цін, намаганням змінити систему оподаткування в АПК, тиском контролюючих органів на галузь. «Ми сподіваємось, що потужний голос аграрної спільноти, що прозвучав на конференції, буде почутий, і регулювання нарешті відповідатиме потребам аграріїв», - зауважив А.Ліссітса.
Окрім можливості почути думку спікерів з найактуальніших питань, що стосуються перспектив ведення агробізнесу, та обговорити їх у колі вітчизняних та міжнародних експертів, усі учасники заходу мали змогу побачити презентацію нового сайту УКАБ www.ucab.ua та взяти участь у розіграші призів - планшетів Apple Ipad - які наприкінці вечора знайшли своїх господарів і стали приємним завершенням конференції.
Асоціація
Український клуб аграрного бізнесу
вул. Жилянська, 146, пов. 3
01032 Київ, Україна
Тел/Факс: +380 44 236 20 97, 79
kotyk@agribusiness.kiev.ua
www.agribusiness.kiev.ua
Тетяна Котик
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) //agribusiness.kiev.ua була заснована у 2007 році для захисту економічних і професійних інтересів гравців аграрного бізнесу України. УКАБ є унікальною платформою в Україні для налагодження ділових контактів між лідерами агробізнесу, підвищення ефективності їх роботи та налагодження діалогу з органами державної влади. УКАБ активно сприяє українським виробникам у встановленні та підтримці міжнародних ділових зв’язків. До складу Асоціації входять найбільші виробники та переробники сільськогосподарської продукції України.
Схожі новини
Агросектор сприятиме стабілізації української економіки в 2013 році за умови не погіршення рамкових умов роботиВчимося ефективно управлятиУкраїні необхідно підвищити рентабельність аграрного виробництва – А.ЛіссітсаУкраїну відвідає найвпливовіший аграрний економістУкраїнсько-Німецький агробізнес форум