«Нинішні темпи експорту б’ють рекорди, станом на 2 грудня фактичні обсяги експортованих і підготовлених до експорту зернових становлять 15,85 мільйона тонн, що на 10% перевищує минулорічний показник. Із загального обсягу експорту частка пшениці становить 7,5 мільйона тонн, ячменю – 3,3 мільйона тонн, кукурудзи – 4,8 мільйона тонн», – зазначила експерта відділу АПК ДП Держзовнішінформ Ольга Якубіна. Вона також зауважила, що основними країнами-імпортерами українського зерна з початку маркетингового року (з липня по вересень) є Саудівська Аравія, Єгипет, Іспанія, Іран і Туреччина.
«Україна з року в рік нарощує свій експортний потенціал, і це вдається зробити, в першу чергу, завдяки збільшенню обсягів виробництва та підвищенню показників урожайності (у 2014 році врожайність оцінюється на рівні 43,4 ц/га в порівнянні з 40,7 ц/га в 2013 році)», – вважає експерт.
Мінагрополітика повідомляє, що станом на 3 грудня зернових і зернобобових обмолочено на 98% від загальної площі, намолотили 63,2 мільйона тонн зерна, в тому числі 26,9 мільйона тонн кукурудзи.
За інформацією, стан посівів озимих залишає бажати кращого, зійшло 94% посівів, не зійшло 6%, при цьому частка посівів, які оцінюються як слабкі становить 18%.
«У 2014/2015 МР обсяги експорту можуть досягти 35 мільйонів тонн, що на три мільйони тонн більше, ніж роком раніше, але остаточна цифра залежатиме від політичної, економічної ситуації в країні і від кон'юнктури світового ринку», – прогнозує Якубіна.