ЧАС ПОЧИНАТИ ПРАЦЮВАТИ НА СЕБЕ
08 February, Розділ Агрогроші, переглядів 3 717
Початок лютого для мешканців Джулинської об’єднаної територіальної громади на Вінничині ознаменувався визначною подією – у регіоні почав працювати сільськогосподарський кооператив.
Втомившись від свавілля закупівельників, які монополізували ціни на молоко і диктували свої умови, невигідні для селян, люди вирішили, що потрібно щось змінювати. А саме – об’єднатися у кооператив, аби гуртом виробляти та збувати молоко на свої умовах. Так народилася ідея створення кооперативу «Подільська надія», який трохи згодом приєднався до Всеукраїнського аграрного кооперативу, ставши частиною міцного й потужного об’єднання.
Завдяки наполегливості місцевих жителів, підтримці місцевої влади і, звичайно, активній співпраці з Всеукраїнським аграрним кооперативом, ініціаторам вдалося у швидкий термін обладнати молокоприймальний пункт: реконструювати занедбане приміщення, закупити необхідне обладнання, організувати персонал і урочисто розпочати роботу молокоприймального пункту.
«Ми настільки втомилися від низьких закупівельних цін на молоко,- розповідає виконавчий директор кооперативу «Подільська надія» Галина Трум, - що вирішили: досить працювати на перекупників, час починати працювати на себе. Спочатку ми намагалися впливати на закупівельників, влаштовуючи страйки, по кілька тижнів не здавали взагалі молоко. Але всі наші намагання залишалися марними, до нашої думки не дослухалися, ціни залишалися низькими. Тоді й виникла ідея створити кооператив. Адже, на нашу думку - за кооперативами майбутнє. Посередники з часом відійдуть на другий план. Але не все просто нам давалося. Довелося пройти крізь масу перепон, витратити купу нервів, пережити десятки недоспаних ночей. Та якщо вперто йти до своєї мети, то знайдуться люди, що підтримають і допоможуть. Через соціальні мережі ми дізналися про успішну роботу Всеукраїнського аграрного кооперативу, зв’язалися з головою Всеукраїнського аграрного кооперативу Олегом Шаргородським і запропонували співпрацю. ВАК взяв «Подільську надію» під опіку, дуже допоміг у багатьох питаннях і, завдяки спільним зусиллям, уже сьогодні ми розпочали роботу».
Кооператив об’єднав такі села як Джулинка, Теофилівка, Чернятка, Берізки Бершадські, Устя. Але жителі громади впевнені, що поступово до них приєднуватимуться й інші населені пункти. Про ефективність об’єднання і прагнення до більш самостійного господарювання свідчить навіть кількість молока, зібраного в перший день роботи кооперативу - 1250 літрів . Погодьтеся, для початку - досить непогано.
Збір молока неможливий без молокоприймального пункту, адже сировина має пройти ретельний аналіз і зберігатися при постійній температурі. Сільська рада виділила кооперативу занедбане приміщення старої лазні. Громада спільно взялася до роботи: розчистила чагарники, побілила, пофарбувала пристосовані кімнати для роботи лабораторії. Потім завезли необхідне обладнання.
Початок роботи кооперативу – це важлива подія не тільки для Джулинки, а й для всього району, - зазначає перший заступник голови Бершадської районної державної адміністрації Володимир Ольшанський. – Створення цього кооперативу свідчить, що спільними зусиллями можливо добитися результату. В досить важкий час ви зуміли об’єднатися. А якщо є згуртованість – живе село, а отже, й Україна».
Керуючий справами виконавчого комітету районної ради Микола Грабчак відзначив, що завдяки кооперативу люди зможуть отримувати достойну ціну за молоко і здешевити вартість молочної продукції для соціальних об’єктів села.
Підтримку кооперативу пообіцяла й районна державна служба ветеринарної медицини. Голова об’єднаної територіального громади Петро Швець запевнив, що це лише початок роботи кооперативу. В перспективі – переробка молока: «Відкриття молокоприймального пункту – це лише перший крок. Нам є, над чим працювати і куди розвиватися», - відзначив він.
«Завдання кооперативу – не просто збирати молоко і стабілізувати на нього ціну, а спільно розвивати тваринництво, - говорить голова Всеукраїнського аграрного кооперативу Олег Шаргородський. - Показати шлях, як на підсобному господарстві можна заробляти більше. Я впевнений, що кооперативний рух на Вінниччині розвиватиметься, як розвивається на Черкащині та Полтавщині».
Схожі новини
На Вінничині відкрили молочний кооперативПолтавщина долучилась до Всеукраїнського аграрного кооперативуНа Черкащині почів працюввати Всеукраїнський аграрний кооперативКабінет Міністрів удосконалює систему ринкового ціноутворенняЗемлероби Артемівська об'єднали сили