Прем'єрка радилася з головами сільських і селищних рад
Оптово-роздрібні ринки. У кожному великому місті Міністерство аграрної політики «з боєм», але здобуло земельну ділянку для будівництва оптово-роздрібних ринків, які передаватимуться у власність обслуговуючим кооперативам і експлуатуватимуться на спільних засадах. Це будуть невеликі ринки, обладнані всім необхідним. Так само Уряд діятиме щодо спеціальних заготівельних потужностей для м'яса, побудови невеликих, але доступних для кожного селянина елеваторах. «Ці програми, - підкреслила Тимошенко, - є стратегією отримання в село десятків мільярдів гривень. Крок за кроком, думаю, максимум за 2-3 роки ми вже зробимо серйозний рух в цьому напрямку. І будемо бачити ринок для кожної тонни, кожного літра виробленої агропродукції».
Третій пріоритет - це, безумовно, земля. «У нас з вами є один концепт і одна мета, - наголосила Прем'єр, - земля, яка знаходиться на території громад, і розпоряджатися нею мусять тільки громади. І ніяких інших побічних віз, дозволів, перерозподілів. За вашими пропозиціями ми підготували всі зміни до діючого законодавства, які впорядковують ситуацію з землею: 41 законопроект - у Верховній Раді. Земля буде для громад і належати людям, а не чиновникам у розподілі, які не знають, які вже хабарі за цю землю брати».
Керівник Уряду наголосила: нині процедура приватизації особистої земельної ділянки спрощена. Постановами КМУ залишено всього 4 документи, які мусить подати власник такої ділянки в сільську, селищну або міську раду: заяву, що він хоче отримати акт на землекористування; ідентифікаційний код; рішення ради чи інший документ, який посвідчує історичні межі присадибної ділянки і, якщо людина хоче передоручити це своєму члену родини, дітям чи онукам оформити, - довіреність. 4 документи. Технічну документацію за 30 днів виготовлятиме Держкомзем.
Враховані і пропозиції по земельним аукціонам. Будівництво об'єктів, яке в повному обсязі фінансується з державного або місцевих бюджетів, зрошувальних систем, високотехнологічних інвестиційних проектів, розміщення інфраструктурних об'єктів, відведення земельних ділянок мінімальної площі, все це буде позбавлено будь-яких аукціонних процедур і надасть право місцевим радам більш вільно розпоряджатися всіма можливостями залучення інвесторів.
Червертий пріоритет. У нас недобудовано 449 газоводів протяжністю 4 тис. 287 км (для забезпечення газом 1 млн. 650 тис. громадян). Разом з НАК „Нафтогаз" розроблено програму добудови цих газогонів, виділено фінансові ресурси. Уряд розраховує за півроку добудувати ці об'єкти. Одночасно з газифікацією населених пунктів вирішено збільшити видобуток газу. Це дасть можливість за рахунок українського газу, а не купленого за межами України, переконана Тимошенко, газифікувати населені пункти, які не мають іншого альтернативного джерела енергії.
П'ятий пріоритет - добудувати невідкладні об'єкти. Наприклад, нині в населених пунктах просто відсутні 526 амбулаторій і 2 тис. 628 фельдшерсько-акушерських пунктів. Окрім того, 1 тис. 396 амбулаторій та 2 тис. 451 фельдшерсько-акушерський пункт не забезпечені ліками та інструментарем. Вони є на папері, та не мають ані нормальних приміщень, ані обладнання, ані перших медичних засобів. Тому Міністерство охорони здоров'я разом із Австрією і Канадою розробили програму будівництва за державний рахунок протягом 1,5 року швидкоспоруджуваних будинків за спеціальною канадською технологією. Будинок зводиться за 3 доби, але витримує мороз, спеку, повністю забезпечений всіма інженерними комунікаціями. З наступного місяця там, де це невідкладно, розпочинається будівництво ФАПів і амбулаторій, в яких на 1-му поверсі - лікарняні приміщення, а на 2-му - достатньо сучасне житло для медичних працівників і їх родин. Зараз ці проекти знаходяться на виконанні в МОЗ.
- Ще раз хочу назвати ці ключові 5 пріоритетів, - резюмувала свій виступ Юлія Володимирівна. - Бюджет, земля, обслуговуючі кооперативи, будівництво газоводів, будівництво і оснащення амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів. Це є та лаконічна стратегія, якої, на мій погляд, 18 років не вистачало Україні. А тільки тоді пріоритет і програма працюють, якщо поставлена мета, якщо забезпечена організаційна система, якщо є фінансовий ресурс, який дає можливість втілити це в життя.
Ви добре знаєте, як організовувати життя громад, а я непогано знаю, як забезпечувати навіть в кризу необхідні фінансові ресурси, мінімальну роботу чиновницького апарату. Саме для цього ми з вами об'єдналися і запросили на зустріч майже всю українську владу, щоб вона чула і знала ці пріоритети. Я переконана: ті депутати і чиновники, які зараз у залі, служитимуть виконанню цих пріоритетів, бо вони сьогодні так само, як і я, відчувають, що це є головна лінія держави. Якщо ми піднімемо село, піднімемо наші міста і селища, поставимо їх міцно на ноги, вважайте, що ми в державі половину справи зробили. Далі будемо нарощувати інтелектуальний потенціал нашої системи виробництва. Будемо нарощувати потужності і зв'язки зі світом.
Слухала і записала Світлана СЛОБОДА