Аграрний тиждень. Україна
» » Об’єктивно оцінюючи власну роботу
» » Об’єктивно оцінюючи власну роботу

    Об’єктивно оцінюючи власну роботу


    1 липня в Міністерстві аграрної політики України відбулося чергове засідання колегії, яке провів перший заступник міністра Юрій Лузан. Учасники засідання и обговорили стан виконання пріоритетів діяльності Мінагрополітики за перше півріччя 2008 року та перспективи залучення іноземних інвестицій в АПК України.

    Розпочинаючи засідання, Юрій Лузан закликав колег об’єктивно розібратися у стані речей, зробити висновки і запропонувати реальні та дієві кроки по реалізації завдань, поставлених Кабінетом Міністрів України на поточний рік.

    - Без принципової оцінки нашої роботи ми не зможемо рухатись вперед, - підкреслив перший заступник міністра. – Адже нам потрібно усвідомлювати, на які показники в кінцевому результаті ми працюємо. Тому давайте обєктивно оцінимо власну роботу.

           Тож з аналітикою про виконання пріоритетів діяльності відомства виступив Олександр Куць, директор Департаменту економіки та управління державною власністю. Він, зокрема, нагадав присутнім, що на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.02.2008 №366-р «Про схвалення пріоритетів діяльності міністерств на 2008 рік» Мінагрополітики розроблено заходи по реалізації визначених пріоритетів, які затверджено наказом від 03.03.2008 №110 «Про пріоритети діяльності Міністерства аграрної політики України на 2008 рік».

            Олександр Іванович зазначив також, що у першому півріччі міністерство забезпечило реалізацію комплексу заходів по удосконаленню механізмів державної підтримки, здійснивши підготовку законодавчих й інших нормативно-правових актів для створення умов по виконанню визначених пріоритетів і розвитку АПК.

     

    Запровадження ефективної системи охорони та раціонального використання земель сільськогосподарського призначення

    Кабінетом Міністрів України затверджено постановою від 25.06.2008 №579 підготовлений міністерством Порядок використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансування заходів із захисту, відтворення та підвищення родючості ґрунтів.

    Підготовлено роекти законів України «Про державну агрохімічну паспортизацію земель сільськогосподарського призначення», «Про консервацію земель», «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо меліорації земель), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення охорони родючості ґрунтів».

    Спільно з Держкомземом розроблено проекти законів України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування джерел фінансування заходів з охорони та раціонального використання земель” та “Про державний земельний кадастр”.

    Підготовлено проект розпорядження КМУ «Про схвалення Концепції Державної наукової програми екологічного нормування допустимого навантаження на ґрунтовий покрив України на 2008-2012 роки», згідно з якою передбачається встановити обов’язкові нормативи, правила, регламенти щодо використання й охорони ґрунтів, дотримання вимог екологічної і санітарно-гігієнічної безпеки.

    Здійснюються організаційні заходи по створенню у складі міністерства Державної служби охорони ґрунтів.

    Спільно з УААН підготовлено методичні рекомендації по впровадженню зональних науково обґрунтованих сівозмін і структури посівних площ, рекомендованого переліку документів для землевласників і землекористувачів при вирощуванні сільгоспкультур.

     

    Створення сприятливих умов для залучення інвестицій в розвиток АПК і сільських територій

    Наказом міністерства від 29.02.2008 №105 затверджено склад постійної робочої групи з питань сільського господарства Ради інвесторів при Кабінеті Міністрів України. Відповідні робочі групи з питань інвестполітики створюються, згідно з рекомендаціями міністерства, на регіональному та районному рівнях.

    В рамках ювілейної ХХ Міжнародної виставки-ярмарку «Агро-2008» проведено семінар-нараду «Пріоритетні напрямки залучення інвестицій в аграрний сектор економіки», де обговорювались проблемні питання залучення інвестицій в АПК, шляхи їх вирішення, удосконалення законодавчої та нормативно-правової бази, пов’язаної з інвестуванням.

    Для створення сприятливих умов залучення інвестицій в агропромисловий комплекс та підвищення відповідальності орендарів земельних ділянок підготовлено проекти законів України ”Про внесення змін до статті 19 Закону України ”Про оренду землі” (щодо встановлення мінімального терміну оренди земель сільгосппризначення), “Про іпотеку” (щодо застосування майнових прав на земельні ділянки для одержання інвестицій та кредитів, у тому числі довгострокових), “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (щодо застави майнових прав на земельні ділянки).

    Протягом І-го кварталу в АПК надійшло 210,9 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій (майже в 2 рази більше аналогічного періоду минулого року). З них 137 мільйонів – інвестиції у харчову й переробну промисловість та 73,9 – у сільське господарство.

    Мінагрополітики спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку 20 травня 2008 року в м. Києві провели агробізнес-форум. В галузі реалізується 17 проектів міжнародної технічної допомоги, донорами яких виступають ЄС, уряди США, Канади, Нідерландів, Німеччини та Швеції. Загальна сума залучених коштів складає близько 40 млн. доларів.

     

    Забезпечення розвитку інфраструктури аграрного ринку

              Для розвитку інфраструктури аграрного ринку міністерством підготовлено проекти Законів України  “Про товарну біржу”, “Про оптові ринки сільськогосподарської продукції”, “Про сільськогосподарську кооперацію” (нова редакція).

    Підготовлено і направлено пропозиції Мінекономіки щодо включення до Концепції комплексної програми розвитку внутрішнього ринку на 2008-2012 роки положень, пов’язаних зі створенням та розвитком оптових ринків агропродукції, а також державної підтримки їх розвитку.

    Відповідно до постанови КМУ від 16.05.07 №736 “Про запровадження державних форвардних закупівель зерна” Аграрним фондом закуплено за форвардними контрактами 72,2 тис. т зерна та виробників зерна проавансовано на 43,7 млн. гривень.

    Регіональні представництва Аграрної біржі забезпечено засобами автоматизації процесів підготовки й проведення електронних торгів і здійснення контролю за зобов'язаннями по укладеним біржовим контрактам, проведенню моніторингу кон'юнктури аграрного ринку.

    На базі Аграрної біржі 1 липня 2008 року проведено перші торги в режимі реального часу на єдиній електронній торговій площадці.

     

    Створення сучасної селекційної бази аграрного виробництва

    Для врегулювання наявних проблем, забезпечення у повному обсязі виконання пріоритету та доручень Кабінету Міністрів України з питань створення й розвитку сучасної селекційної бази міністерством розроблено проекти законів України "Про внесення змін до Закону України «Про насіння і садивний матеріал", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо племінної справи у тваринництві" та "Про охорону прав на породи тварин". 

    Підготовлено проекти постанов КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.98 №1143» (щодо участі України в міжнародній асоціації з контролю за якістю насіння (ІСТА)) і «Про затвердження порядку атестації виробників насіння і садивного матеріалу».

    Для максимального насичення внутрішнього ринку високоякісною вітчизняною продукцією тваринництва і рослинництва в обсягах, які гарантують продовольчу безпеку держави та зростання експортного потенціалу, міністерством розроблено державні проекти розвитку молочного і м’ясного скотарства та селекції і насінництва, якими визначаються механізми державної персоніфікованої підтримки визначених суб’єктів господарювання у фінансуванні заходів і створення сприятливих умов щодо їх доступу до кредитних ресурсів.

    Координація розвитку виробництва альтернативних видів палива

    Мінагрополітики підготовлено законопроект "Про сприяння використанню біологічних видів палива", до якого включені положення щодо обов’язкового використання біопалива, а також біопаливних добавок при виробництві традиційних видів дизпалива і бензинів з нафтопродуктів, запровадження пільгових ставок акцизів на сумішеві бензини і дизпалива, нульових ставок акцизів на біопалива, скасування монополії держпідприємств на виробництво біоетанолу, спрощення порядку оформлення й надання дозволів на виробництво біопалива, підвищення екологічних стандартів на мінеральне паливо.

    Опрацьовані з ТОВ "ГК Техінсервіс" питання по залученню у 2008 році інвестицій в розмірі 160,2 млн. грн. для впровадження на 6 спиртових заводах сучасних технологій виробництва біоетанолу. Вже у жовтні-грудні поточного року можливе його виготовлення в обсягах 30 тис. тонн. Після завершення впровадження проекту загальна потужність вказаних підприємств складе 114 тис. т біоетанолу на рік.

    Підготовлено пропозиції до проекту концепції Державної цільової науково-технічної програми розвитку виробництва й використання біологічних видів палив та Енергетичної стратегії України до 2030 року.

    Здійснюється розробка 28 державних стандартів, гармонізованих зі стандартами ЄС щодо виробництва й використання дизельного біопалива, біогазу та твердого біопалива.

    Спільно з науково-дослідними установами УААН у 2007-2008 рр. здійснюються дослідження передових технологій виробництва біопалива, зокрема, відпрацювання прогресивних технологій вирощування ріпаку, переробки сировини, виробництва біоетанолу і біодизелю та інші.   

    Прийнято участь у 4 міжнародних конференціях щодо врегулювання питань виробництва сировини та біопалива, а також у конференції, яка відбулася у Верховній Раді України з питань акцизної політики на біопалива. На міжнародній виставці "Агро-2008" було представлено експозицію обладнання для виробництва біопалива. 

    Обговорюючи основне питання порядку денного колегії, керівники підрозділів міністерства висловили численні пропозицї та зауваження в частині пріоритетів, над якими працюють. Своми міркуваннями і оцінкою зробленого поділилися директори департаментів Олександр Демидов, Дмитро Микитюк, Михайло Руденко, Григорій Зуб, заступники директорів Юрій Титарів, Павло Гринько, Олександер Ковалів.

                Колегія заслухала також інформацію начальника Головної державної інспекції захисту рослин Сергія Довганя про роботу інспекції з організації контролю фітосанітарного стану та захисту посівів сільгоспкультур.

              Найбільш емоційно обговорили члені колегії та учасники наради роботу Державного підприємства «Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу».

     Суттєві, аргументовані зауваження по обговорюваним питанням висловили заступники міністра аграрної політики Сергій Мельник, Роман Шмідт, Петро Вербицький, Валентина Завалевська та перший віце-президент УААН Віктор Ситник.

    Над чим працюватимемо

     Підбиваючи підсумки наради, перший заступник міністра аграрної політики Юрій Лузан ще раз наголосив на необхідності забезпечити безумовне виконання заходів, визначених наказом Мінагрополітики від 03.03.2008 р. №110 "Про пріоритети діяльності Міністерства аграрної політики України на 2008 рік". Юрій Якович звернув увагу керівників департаметів ринків рослинництва (Демидов О.А.), ринків тваринництва з Головною державною племінспекцією (Микитюк Д.М.), розвитку аграрних ринків (Розгон А.В.) на необхідності згідно компетенції завершити роботу по погодженню проектів законів, рішень Уряду з зацікавленими міністерствами та відомствами й забезпечити подання цих проектів на розгляд Кабінету Міністрів України.

              Перший заступник міністра зобов’язав департаменти розвитку сільських територій (Шаповал В.М.), зовнішньоекономічного співробітництва (Руденко М.М.) прискорити роботу по запровадженню постійного моніторингу з інвестиційної діяльності в АПК, а департаменти розвитку аграрного ринку (Розгон А.В.) і фінансів (Зуб Г.І.) вжити заходів щодо створення й забезпечення функціонування Державної служби моніторингу аграрного ринку.

               Головуючий на колегії також підкреслив, що під час формування проекту Державного бюджету України на 2009 рік Департамент фінансів разом з Мінфіном, Департамент інженерно-технічного забезпечення (Даценко М.С.), Департамент харчової промисловості (Кіщак Ю.П.) повинні забезпечити врахування пропозицій по фінансуванню заходів із виробництва біодизелю згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22.12.2006 року №1774 та реконструкції й технічного переоснащення державних спиртових заводів на виробництво біоетанолу.

         Юрій Лузан закликав крівництво Міністерства аграрної політики АР Крим, головних управлінь агропромислового розвитку обласних та Севастопольської міськдержадміністрацій забезпечити реалізацію практичних заходів з розвитку виробництва альтернативних видів палива та їх впровадження у сільському господарстві.  

         Для реальної оцінки виконання пріоритетів вирішено доручити департаментам економіки та управління власністю (Куць О.І.), розвитку сільських територій, ринків рослинництва, розвитку аграрного ринку, ринків тваринництва з Головною державною племінспекцією, інженерно-технічного забезпечення підготувати проект наказу Мінагрополітики щодо затвердження індикаторів (показників) оцінки виконання пріоритетів.

          Колегія також прийняла ряд інших важливих рішень, про які необхідно буде прозвітувати до кінця поточного року. Контроль за їх виконанням покладено на заступників міністра відповідно до розподілу функціональних повноважень.

          Щодо роботи Державного підприємства «Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу», то думки членів колегії не були одностайними. Вислухавши зауваження всіх своїх колег, перший заступник міністра доручив директорам Департаменту фінансів (Зуб Г.І.) і агентства (Маловічко Ю.П.) протягом трьох днів розробити й затвердити заходи по підвищенню ефективності роботи державного підприємства. Також прийнято рішення повернутись до розгляду діяльності агентства на черговому засіданні колегії Мінагрополітики у вересні поточного року.

         Закриваючи роботу колегії, Юрій Лузан зобов’язав керівників структурних підрозділів міністерства та державних органів управління забезпечити у повному обсязі виконання рішень колегій від 22 квітня та 30 травня поточного року, звернувши особливу увагу на підготовку проекту наказу про затвердження плану організаційних заходів по забезпеченню конкурентоспроможності галузі АПК в умовах СОТ та майбутньої зони вільної торгівлі з ЄС (Руденко М.М.) і про вчасне й в повному обсязі інформування про виконання рішень попередніх засідань колегій.

                                 Матеріал підготовлено прес-службою Мінагрополітики





    Схожі новини
  • Фахівці почали розробляти проект Державної програми розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу
  • П’ять пріоритетів АПК
  • П’ять пріоритетів АПК
  • П’ять пріоритетів АПК
  • Урожаю-2008 – якісний посівний матеріал

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.

Об’єктивно оцінюючи власну роботу


1 липня в Міністерстві аграрної політики України відбулося чергове засідання колегії, яке провів перший заступник міністра Юрій Лузан. Учасники засідання и обговорили стан виконання пріоритетів діяльності Мінагрополітики за перше півріччя 2008 року та перспективи залучення іноземних інвестицій в АПК України.

Розпочинаючи засідання, Юрій Лузан закликав колег об’єктивно розібратися у стані речей, зробити висновки і запропонувати реальні та дієві кроки по реалізації завдань, поставлених Кабінетом Міністрів України на поточний рік.

- Без принципової оцінки нашої роботи ми не зможемо рухатись вперед, - підкреслив перший заступник міністра. – Адже нам потрібно усвідомлювати, на які показники в кінцевому результаті ми працюємо. Тому давайте обєктивно оцінимо власну роботу.

       Тож з аналітикою про виконання пріоритетів діяльності відомства виступив Олександр Куць, директор Департаменту економіки та управління державною власністю. Він, зокрема, нагадав присутнім, що на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.02.2008 №366-р «Про схвалення пріоритетів діяльності міністерств на 2008 рік» Мінагрополітики розроблено заходи по реалізації визначених пріоритетів, які затверджено наказом від 03.03.2008 №110 «Про пріоритети діяльності Міністерства аграрної політики України на 2008 рік».

        Олександр Іванович зазначив також, що у першому півріччі міністерство забезпечило реалізацію комплексу заходів по удосконаленню механізмів державної підтримки, здійснивши підготовку законодавчих й інших нормативно-правових актів для створення умов по виконанню визначених пріоритетів і розвитку АПК.

 

Запровадження ефективної системи охорони та раціонального використання земель сільськогосподарського призначення

Кабінетом Міністрів України затверджено постановою від 25.06.2008 №579 підготовлений міністерством Порядок використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансування заходів із захисту, відтворення та підвищення родючості ґрунтів.

Підготовлено роекти законів України «Про державну агрохімічну паспортизацію земель сільськогосподарського призначення», «Про консервацію земель», «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо меліорації земель), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення охорони родючості ґрунтів».

Спільно з Держкомземом розроблено проекти законів України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування джерел фінансування заходів з охорони та раціонального використання земель” та “Про державний земельний кадастр”.

Підготовлено проект розпорядження КМУ «Про схвалення Концепції Державної наукової програми екологічного нормування допустимого навантаження на ґрунтовий покрив України на 2008-2012 роки», згідно з якою передбачається встановити обов’язкові нормативи, правила, регламенти щодо використання й охорони ґрунтів, дотримання вимог екологічної і санітарно-гігієнічної безпеки.

Здійснюються організаційні заходи по створенню у складі міністерства Державної служби охорони ґрунтів.

Спільно з УААН підготовлено методичні рекомендації по впровадженню зональних науково обґрунтованих сівозмін і структури посівних площ, рекомендованого переліку документів для землевласників і землекористувачів при вирощуванні сільгоспкультур.

 

Створення сприятливих умов для залучення інвестицій в розвиток АПК і сільських територій

Наказом міністерства від 29.02.2008 №105 затверджено склад постійної робочої групи з питань сільського господарства Ради інвесторів при Кабінеті Міністрів України. Відповідні робочі групи з питань інвестполітики створюються, згідно з рекомендаціями міністерства, на регіональному та районному рівнях.

В рамках ювілейної ХХ Міжнародної виставки-ярмарку «Агро-2008» проведено семінар-нараду «Пріоритетні напрямки залучення інвестицій в аграрний сектор економіки», де обговорювались проблемні питання залучення інвестицій в АПК, шляхи їх вирішення, удосконалення законодавчої та нормативно-правової бази, пов’язаної з інвестуванням.

Для створення сприятливих умов залучення інвестицій в агропромисловий комплекс та підвищення відповідальності орендарів земельних ділянок підготовлено проекти законів України ”Про внесення змін до статті 19 Закону України ”Про оренду землі” (щодо встановлення мінімального терміну оренди земель сільгосппризначення), “Про іпотеку” (щодо застосування майнових прав на земельні ділянки для одержання інвестицій та кредитів, у тому числі довгострокових), “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (щодо застави майнових прав на земельні ділянки).

Протягом І-го кварталу в АПК надійшло 210,9 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій (майже в 2 рази більше аналогічного періоду минулого року). З них 137 мільйонів – інвестиції у харчову й переробну промисловість та 73,9 – у сільське господарство.

Мінагрополітики спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку 20 травня 2008 року в м. Києві провели агробізнес-форум. В галузі реалізується 17 проектів міжнародної технічної допомоги, донорами яких виступають ЄС, уряди США, Канади, Нідерландів, Німеччини та Швеції. Загальна сума залучених коштів складає близько 40 млн. доларів.

 

Забезпечення розвитку інфраструктури аграрного ринку

          Для розвитку інфраструктури аграрного ринку міністерством підготовлено проекти Законів України  “Про товарну біржу”, “Про оптові ринки сільськогосподарської продукції”, “Про сільськогосподарську кооперацію” (нова редакція).

Підготовлено і направлено пропозиції Мінекономіки щодо включення до Концепції комплексної програми розвитку внутрішнього ринку на 2008-2012 роки положень, пов’язаних зі створенням та розвитком оптових ринків агропродукції, а також державної підтримки їх розвитку.

Відповідно до постанови КМУ від 16.05.07 №736 “Про запровадження державних форвардних закупівель зерна” Аграрним фондом закуплено за форвардними контрактами 72,2 тис. т зерна та виробників зерна проавансовано на 43,7 млн. гривень.

Регіональні представництва Аграрної біржі забезпечено засобами автоматизації процесів підготовки й проведення електронних торгів і здійснення контролю за зобов'язаннями по укладеним біржовим контрактам, проведенню моніторингу кон'юнктури аграрного ринку.

На базі Аграрної біржі 1 липня 2008 року проведено перші торги в режимі реального часу на єдиній електронній торговій площадці.

 

Створення сучасної селекційної бази аграрного виробництва

Для врегулювання наявних проблем, забезпечення у повному обсязі виконання пріоритету та доручень Кабінету Міністрів України з питань створення й розвитку сучасної селекційної бази міністерством розроблено проекти законів України "Про внесення змін до Закону України «Про насіння і садивний матеріал", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо племінної справи у тваринництві" та "Про охорону прав на породи тварин". 

Підготовлено проекти постанов КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.98 №1143» (щодо участі України в міжнародній асоціації з контролю за якістю насіння (ІСТА)) і «Про затвердження порядку атестації виробників насіння і садивного матеріалу».

Для максимального насичення внутрішнього ринку високоякісною вітчизняною продукцією тваринництва і рослинництва в обсягах, які гарантують продовольчу безпеку держави та зростання експортного потенціалу, міністерством розроблено державні проекти розвитку молочного і м’ясного скотарства та селекції і насінництва, якими визначаються механізми державної персоніфікованої підтримки визначених суб’єктів господарювання у фінансуванні заходів і створення сприятливих умов щодо їх доступу до кредитних ресурсів.

Координація розвитку виробництва альтернативних видів палива

Мінагрополітики підготовлено законопроект "Про сприяння використанню біологічних видів палива", до якого включені положення щодо обов’язкового використання біопалива, а також біопаливних добавок при виробництві традиційних видів дизпалива і бензинів з нафтопродуктів, запровадження пільгових ставок акцизів на сумішеві бензини і дизпалива, нульових ставок акцизів на біопалива, скасування монополії держпідприємств на виробництво біоетанолу, спрощення порядку оформлення й надання дозволів на виробництво біопалива, підвищення екологічних стандартів на мінеральне паливо.

Опрацьовані з ТОВ "ГК Техінсервіс" питання по залученню у 2008 році інвестицій в розмірі 160,2 млн. грн. для впровадження на 6 спиртових заводах сучасних технологій виробництва біоетанолу. Вже у жовтні-грудні поточного року можливе його виготовлення в обсягах 30 тис. тонн. Після завершення впровадження проекту загальна потужність вказаних підприємств складе 114 тис. т біоетанолу на рік.

Підготовлено пропозиції до проекту концепції Державної цільової науково-технічної програми розвитку виробництва й використання біологічних видів палив та Енергетичної стратегії України до 2030 року.

Здійснюється розробка 28 державних стандартів, гармонізованих зі стандартами ЄС щодо виробництва й використання дизельного біопалива, біогазу та твердого біопалива.

Спільно з науково-дослідними установами УААН у 2007-2008 рр. здійснюються дослідження передових технологій виробництва біопалива, зокрема, відпрацювання прогресивних технологій вирощування ріпаку, переробки сировини, виробництва біоетанолу і біодизелю та інші.   

Прийнято участь у 4 міжнародних конференціях щодо врегулювання питань виробництва сировини та біопалива, а також у конференції, яка відбулася у Верховній Раді України з питань акцизної політики на біопалива. На міжнародній виставці "Агро-2008" було представлено експозицію обладнання для виробництва біопалива. 

Обговорюючи основне питання порядку денного колегії, керівники підрозділів міністерства висловили численні пропозицї та зауваження в частині пріоритетів, над якими працюють. Своми міркуваннями і оцінкою зробленого поділилися директори департаментів Олександр Демидов, Дмитро Микитюк, Михайло Руденко, Григорій Зуб, заступники директорів Юрій Титарів, Павло Гринько, Олександер Ковалів.

            Колегія заслухала також інформацію начальника Головної державної інспекції захисту рослин Сергія Довганя про роботу інспекції з організації контролю фітосанітарного стану та захисту посівів сільгоспкультур.

          Найбільш емоційно обговорили члені колегії та учасники наради роботу Державного підприємства «Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу».

 Суттєві, аргументовані зауваження по обговорюваним питанням висловили заступники міністра аграрної політики Сергій Мельник, Роман Шмідт, Петро Вербицький, Валентина Завалевська та перший віце-президент УААН Віктор Ситник.

Над чим працюватимемо

 Підбиваючи підсумки наради, перший заступник міністра аграрної політики Юрій Лузан ще раз наголосив на необхідності забезпечити безумовне виконання заходів, визначених наказом Мінагрополітики від 03.03.2008 р. №110 "Про пріоритети діяльності Міністерства аграрної політики України на 2008 рік". Юрій Якович звернув увагу керівників департаметів ринків рослинництва (Демидов О.А.), ринків тваринництва з Головною державною племінспекцією (Микитюк Д.М.), розвитку аграрних ринків (Розгон А.В.) на необхідності згідно компетенції завершити роботу по погодженню проектів законів, рішень Уряду з зацікавленими міністерствами та відомствами й забезпечити подання цих проектів на розгляд Кабінету Міністрів України.

          Перший заступник міністра зобов’язав департаменти розвитку сільських територій (Шаповал В.М.), зовнішньоекономічного співробітництва (Руденко М.М.) прискорити роботу по запровадженню постійного моніторингу з інвестиційної діяльності в АПК, а департаменти розвитку аграрного ринку (Розгон А.В.) і фінансів (Зуб Г.І.) вжити заходів щодо створення й забезпечення функціонування Державної служби моніторингу аграрного ринку.

           Головуючий на колегії також підкреслив, що під час формування проекту Державного бюджету України на 2009 рік Департамент фінансів разом з Мінфіном, Департамент інженерно-технічного забезпечення (Даценко М.С.), Департамент харчової промисловості (Кіщак Ю.П.) повинні забезпечити врахування пропозицій по фінансуванню заходів із виробництва біодизелю згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22.12.2006 року №1774 та реконструкції й технічного переоснащення державних спиртових заводів на виробництво біоетанолу.

     Юрій Лузан закликав крівництво Міністерства аграрної політики АР Крим, головних управлінь агропромислового розвитку обласних та Севастопольської міськдержадміністрацій забезпечити реалізацію практичних заходів з розвитку виробництва альтернативних видів палива та їх впровадження у сільському господарстві.  

     Для реальної оцінки виконання пріоритетів вирішено доручити департаментам економіки та управління власністю (Куць О.І.), розвитку сільських територій, ринків рослинництва, розвитку аграрного ринку, ринків тваринництва з Головною державною племінспекцією, інженерно-технічного забезпечення підготувати проект наказу Мінагрополітики щодо затвердження індикаторів (показників) оцінки виконання пріоритетів.

      Колегія також прийняла ряд інших важливих рішень, про які необхідно буде прозвітувати до кінця поточного року. Контроль за їх виконанням покладено на заступників міністра відповідно до розподілу функціональних повноважень.

      Щодо роботи Державного підприємства «Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу», то думки членів колегії не були одностайними. Вислухавши зауваження всіх своїх колег, перший заступник міністра доручив директорам Департаменту фінансів (Зуб Г.І.) і агентства (Маловічко Ю.П.) протягом трьох днів розробити й затвердити заходи по підвищенню ефективності роботи державного підприємства. Також прийнято рішення повернутись до розгляду діяльності агентства на черговому засіданні колегії Мінагрополітики у вересні поточного року.

     Закриваючи роботу колегії, Юрій Лузан зобов’язав керівників структурних підрозділів міністерства та державних органів управління забезпечити у повному обсязі виконання рішень колегій від 22 квітня та 30 травня поточного року, звернувши особливу увагу на підготовку проекту наказу про затвердження плану організаційних заходів по забезпеченню конкурентоспроможності галузі АПК в умовах СОТ та майбутньої зони вільної торгівлі з ЄС (Руденко М.М.) і про вчасне й в повному обсязі інформування про виконання рішень попередніх засідань колегій.

                             Матеріал підготовлено прес-службою Мінагрополітики





Схожі новини
  • Фахівці почали розробляти проект Державної програми розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу
  • П’ять пріоритетів АПК
  • П’ять пріоритетів АПК
  • П’ять пріоритетів АПК
  • Урожаю-2008 – якісний посівний матеріал

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.