П’ятнадцять успішних підприємств і організацій аграрної галузі Німеччини та України пропонували випускникам вітчизняних сільськогосподарських навчальних закладів доволі привабливі пропозиції щодо працевлаштування. Молодь не залишилася байдужою до цікавих перспектив реалізувати свої знання та здібності на аграрній ниві.
Протягом п’яти годин понад 150 випускників з багатьох регіонів України запропонували роботодавцям свої резюме. А перед тим, начальник департаменту освіти та науки Міністерства аграрної політики України Тетяна Іщенко та президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса нагородили почесними грамотами і грошовими преміями переможців конкурсу «За кращу магістерську роботу».
До речі, ініціатором «дипломних змагань» стала УКАБ. Третій ярмарок вакансій АПК відбувся на початку лютого в столичному виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза». Організували цей актуальний та корисний захід асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та АТ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок» за підтримки Міністерства аграрної політики України, Федерального Міністерства харчування, сільського господарства і захисту прав споживачів Німеччини, а також посольства цієї країни в Києві.
Ярмарок + інтернет = робота
Презентуючи Третій ярмарок вакансій агропромислового комплексу, президент асоціації УКАБ Алекс Ліссітса повідомив, що протягом останнього часу чимало підприємців, які працюють в українському АПК, звертаються до УКАБ з проханням по допомогу. Бізнесмени шукають фахівців, які показали успішні результати під час навчання та пройшли практику за кордоном.
Не секрет, що багатьом випускникам наших навчальних закладів аграрного профілю пощастило безпосередньо переймати досвід цивілізованого господарювання на землі в країнах Західної Європи, і наша молодь вже переконала іменитих роботодавців своїми знаннями й завзяттям. Саме такі випускники швидко «знаходять себе» на перспективній роботі, успішно працюючи менеджерами, агрономами, інженерами, ветеринарами, зоотехніками на багатьох підприємствах АПК як в нашій державі, так і за кордоном.
Відтепер, тим, хто дійсно прагне працювати в сільському господарстві, при тому отримуючи гідну зарплатню та соціальний захист, буде набагато легше знайти відповідну роботу. Адже під час проведення Третього ярмарку вакансій, УКАБ презентувала інтернет-портал «Висококваліфікована робота в АПК» (www.agrijob.kiev.ua). Наразі й роботодавцям, й пошукачам роботи тепер буде набагато легше віднайти дорогу один до одного.
Хто шукає – знаходить
Своїми враженнями від організованого УКАБ заходу з нами поділилася переможниця конкурсу «За кращу магістерську роботу» на тему «Управління господарською діяльністю аграрних підприємств», випускниця НАУ Любов Татарінцева.
“Для тих, хто дійсно збирається докласти своїх зусиль та розуму до відродження українського села, - каже дівчина, - на ярмарку вакансій було чимало цікавих і перспективних пропозицій. Відверто кажучи, навіть одразу й визначитися важко. Хоча я на цьому заході, як ви знаєте, з іншої нагоди.
Тим, хто в університетах марно час не гаяв, свідомо обираючи свою професійну дорогу, свідомо й наполегливо йдучи цією дорогою, накопичуючи знання й досвід, - не доведеться довго шукати місця працевлаштування. Я би так сказала, що роботодавець інколи може й сам прийти до сумлінного енергійного професіонала, запрошуючи його до себе працювати, створивши відповідні умови, щоб зацікавити спеціаліста. Так сталося зі мною. Сьогодні я вже працюю менеджером. Я задоволена.
А цей ярмарок дуже корисний тим, що пошук відбувається у двох напрямах. Тут не тільки випускники пропонують свої знання та вміння, а й роботодавці змагаються за тих, кому запропонувати місце на своєму підприємстві чи в організації”.
Сумлінно працюєш – добре заробляєш
Було що сказати й тим, хто активно шукав висококваліфікованих фахівців до своєї аграрної команди.
- Наша фірма вдруге бере участь в ярмарку вакансій, який організовує УКАБ, - ділиться враженнями Євген Авраменко, голова представництва фірми LTV в Україні. - Мета цього заходу шляхетна. Адже завдяки йому молодь отримує змогу гідно реалізувати свої здібності за обраною спеціальністю.
Ми займаємося постачанням і сервісним обслуговуванням обладнання, що використовується для виробництва та охолодження молока, а також реалізовуємо та обслуговуємо машини й системи для підготовки, зберігання, транспортування насіння. Маємо вакансії менеджерів із продажу сільгосптехніки в регіонах України.
Серед вимог до претендентів: аграрна освіта, знання технологій агровиробництва, володіння німецькою мовою. Обіцяємо високу заробітну платню, перспективи кар’єрного росту, можливість стажування та навчання в Німеччині. На ярмарку вакансій ми познайомилися з п’ятьма претендентами на посади в нашому представництві.
- Головна спеціалізація нашого підприємства – вирощування сільгоспкультур, - розповідає Лариса БУРИК, начальник відділу кадрів ТОВ СП «НІБУЛОН». - Понад 15 тисяч власників землі довірили нам близько 70 тисяч гектарів сільгоспугідь. Наша компанія має 24 філії в багатьох регіонах України і нам потрібні спеціалісти. Ми запрошуємо стільки молоді, скільки має бажання у нас працювати. Залучаємо молодих фахівців до різних програм і проектів, розподіляємо в ті підрозділи, де працюють досвідчені наставники, вітаємо ініціативу.
Протягом кількох років учорашні випускники, що накопичили відповідний досвід і знання, як правило, стають керівниками структурних підрозділів, топ-менеджерами нашої компанії, посідають інші відповідальні посади. Щороку ми надаємо роботу понад 200 молодим фахівцям. Колектив у нас дружний та молодий, а середній вік працівників ТОВ СП «НІБУЛОН» - 29 років.
Співробітники фірми мають належний соціальний захист. Молоді фахівці при переїзді на нову місцевість отримують разову грошову допомогу. Підприємство щомісяця компенсує кошти, сплачені за оренду житла, а після того як фахівець сумлінно відпрацював у філіалі 2-3 роки, керівництво компанії розглядає питання про забезпечення його власним житлом.
Подайте юному аграрієві роботу ... в столичному офісі
Третій ярмарок вакансій агропромислового комплексу став доброю ластівкою у справі подолання безробіття, що знедолило наше село.
Та, на жаль, далеко не всі випускники навчальних закладів аграрного профілю прагнуть вкладати свої знання та енергію у відродження слави України-годувальниці. Деякі новоспечені фахівці приходили на ярмарок вакансій, аби знайти собі тепленьке місце в столичних офісах, і щоб зарплату європейську дали, й квартиру. Ось так – все й одразу ж.
Представники ж фірм, що пропонували роботу в аграрному секторі, намагалися терпляче пояснити деякій нетерплячій юні, мовляв, з професією помилилися, шановні: треба було б на «юристів» чи «економістів» поступати…
Хоча, он скільки таких «фахівців» поневіряються в пошуках місця в численних переходах, аби хоч якоюсь жвачкою поторгувати, адже далеко-далеко не всім вдається одразу ж і місце в престижному офісі пригріти, і по канарах попоїздити. Та є надія, що ті молоді люди, які не соромляться й не лякаються попрацювати задля відродження українського села, незабаром зможуть й на гідне життя заробити, й світ побачити, та й дітям заощадити…
В. ШАЛО