31 жовтня у Києві відкрилася ІІІ Міжнародна виставка тваринництва й птахівництва «Anіmal Farmіng Ukraіne 2012». Три дні відвідувачі знайомилися з новинками обладнання і технологій, відвідували спеціалізовані семінари та конференції, де вчилися ефективному веденню аграрного бізнесу.
З кожним роком виставка «Anіmal Farmіng Ukraіne» дорослішає та розвивається. Тепер тут можна не лишень ознайомитись із пропозиціями компаній, але й отримати консультацію з питань тваринництва й птахівництва в Консультаційному центрі від фахівців Міністерства аграрної політики та продовольства України, Національної аграрної академії наук України, Асоціації виробників молока й Німецького агарного центра. Всіх об’єднує спільна мета – зробити аграрний бізнес в Україні успішним і прибутковим.
Загалом в «Anіmal Farmіng Ukraіne 2012» взяли участь майже 150 компаній з 24 країн світу. Вперше був представлений стенд Данії й Бельгії. А вже традиційно у виставці брали участь представники Нідерландів, Португалії, Німеччини, Ізраїлю, Туреччини й Китаю.
Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олександр Сень під час урочистого відкриття виставки відзначив важливість міжнародного заходу, адже тут представлені експозиції найбільш значущих у сільському господарстві галузей – тваринництва і птахівництва. «Варто відзначити, що завдяки Мінагропроду цьогоріч у держбюджеті передбачені кошти на фінансову підтримку українських аграріїв. Триває робота із впровадження перспективних проектів і програм по підвищенню експортного потенціалу у таких складових як тваринництво й птахівництво», - наголосив заступник міністра.
Надзвичайний і повноважний посол Королівства Нідерландів в Україні й Республіці Молдова Пітер Ян Вольтерс розповів, що цьогоріч на «Anіmal Farmіng Ukraіne» представлено 12 компаній з Нідерландів, які пропонують ефективні рішення для тваринництва. «Влітку цього року була створена українсько-нідерландська робоча група з питань сільського господарства, - зазначив Пітер Ян Вольтерс. - Один з напрямків роботи групи - розвиток партнерства в галузі молочного тваринництва й залучення голландських інвестицій і технічної допомоги в аграрний сектор України».
За словами надзвичайного і повноважного посла Королівства Данії в Україні Мікаеля Борг-Хансена, Данія вперше бере участь у виставці «Anіmal Farmіng Ukraіne», але досвід цієї країни у тваринництві є одним із передових у світі: «Середня данська свиноматка приносить до 28 поросят у рік, а корова дає понад 8 тонн молока на рік. Саме виставка надає нашим компаніям можливість для демонстрації свого досвіду й презентації технологій».
Володимир Сидненко, технічний спеціаліст НТП «Техносвет групп – Украина»: «И в животноводстве, и в птицеводстве львиную часть цены конечного продукта составляют расходы на энергию. И зависят они от степени внедрения энергосберегающих технологий. Значительно уменьшить потребление электроэнергии можно, применяя системы освещения на основе светодиодов, которые мы демонстрируем на выставке «Animal Farming Ukraine 2012». Эти элементы, в отличие от обычных ламп накаливания, служат 5-6 лет и позволяют сократить расход электроэнергии в 8 раз. Приятно, что украинские сельхозпроизводители интересуются представленной нами технологией. Значит, меньше будет жалоб на зависимость от импортных энергоресурсов».
Віктор Давидюк, менеджер ТОВ «Промагрокомбінат»: «”Animal Farming Ukraine 2012” відома показом світових передових технологій в галузі АПК. Отже, й ми приїхали допомоготи українським фермерам організувати прибуткове й конкурентне виробництво продуктів тваринництва. Зокрема, демонструємо національний свинний реєстр США, в якому є загальна база даних про найпродуктивніших тварин з усіма відповідними показниками. Пропонуємо й готові технологічні лінійки для сучасних свинокомплексів, як кажуть, «під ключ». До речі, ми готові нести відповідальність за результати впровадження технологій, які пропонуємо».
Анатолій Семенюк, керівник служби експорту ВАТ «Брестсельмаш» (Білорусь): «Мы принимаем участие в выставке «Animal Farming Ukraine» со дня ее основания. Здесь можно увидеть много нового, интересного, в частности, в направлении тепловой техники для сельского хозяйства. Привезли мы и свои новые разработки, которые, надеюсь, заинтересуют посетителей, ведь среди них немало наших давних надежных партнеров. Не сомневаюсь, что и с новыми заказчиками подпишем договора».
Володимир Ярмолюк, керівник фермерського господарства «Грозівське» (Рівненська обл.): «Багато цікавого, але замало інформації про досвід у вівчарстві. Добре, що в газеті «Аграрний тиждень. Україна» побачив публікації на цю тему. Отже, передплачу й колегам пораджу».
Людмила ЛЕБІДЬ
Володимир ШАПОВАЛОВ