Аграрний тиждень. Україна
» » Промислове свинарство: реалії та перспективи
» » Промислове свинарство: реалії та перспективи

    Промислове свинарство: реалії та перспективи


    Щоб проаналізувати роботу підприємств галузі свинарства за 2007 рік, а також обговорити проблемні питання стосовно подальшого нарощування обсягів виробництва свинини на промисловій основі, представники підприємств корпорації «Тваринпром» зібралися у Києві.

    Збори відбулися в залі засідань Міністерства аграрної політики України, що зайвий раз продемонструвало важливість та зацікавленість держави у ефективній роботі галузі. Основні напрямки роботи на 2008 рік окреслив генеральний директор корпорації Сергій Гнатюк, не забувши проаналізувати підсумки роботи минулого року.
    2007 рік, на переконання представників галузі, виявився нелегким для АПК. І тваринницька галузь не стала виключенням. Весняна та літня посухи не дозволили виростити і зібрати запланований урожай зернових і кормових культур. Ціни на фуражне зерно виросли вдвічі, подорожчали енергоносії, збільшилися витрати на заробітну плату тощо. При цьому ціна на живих свиней не підвищилася, а навпаки, в окремі місяці знижувалася. Такі умови, як вважають Сергій Андрійович і його колеги, ставлять промислове виробництво свинини на межу збитковості, змушують підприємства скорочувати чисельність поголів’я, призупиняти парування свиноматок.
    Втім, яким би не був важким минулий рік, але більшість підприємств подолали труднощі й досягли певних успіхів. Розведенням свиней в корпорації займається 44 господарства, них утримується 460,2 тис. голів. В 23-х підприємствах збільшили чисельність порівняно з 2006 роком. Але в цілому по корпорації показник зменшився проти минулого року на 67,5 тис. голів. Зменшення відбулося в основному за рахунок ВСАТ „Агрокомбінат „Слобожанський”, який зупинився на реконструкцію і зменшив чисельність поголів’я на 72,2 тис. голів.

    Промислове свинарство: реалії та перспективи

    Питома вага підприємств „Тваринпрому” у загальних обсягах усіх сільгосппідприємств України по чисельності свиней складає 16%, вирощуванню свиней – 22,5%, реалізації свиней в живій масі – 23,3%. Торік від приплоду одержано 847 тис. поросят. 21 господарство збільшило цей показник порівняно із попереднім роком.
    - На підприємствах корпорації торік вирощено 68 тис. т свинини, - зазначив Сергій Гнатюк. - Збільшили обсяги вирощування свиней 26 підприємств. Найбільше свинини вироблено в ТОВ „Агропромислова компанія” - 9,9 тис. т, агрокомбінаті „Калита” - 9,4 тис. т, ЗАТ „Бахмутський аграрний союз” - 8 тис. тонн. Реалізовано свиней на забій 68,3 тис. т, що більше попереднього року на 5,2%. Найбільших темпів зростання реалізації свинини досягли: ТОВ „Агропромислова компанія” – на 3,5 тис. т, ТОВ „Варіант” – на 1,2 тис. т, ТОВ „УкрЛан” – на 1,4 тис. тонн.
    Таких показників досягнено завдяки реконструкції раніше діючих ферм і комплексів, оснащенню їх сучасним технологічним устаткуванням зарубіжного і вітчизняного виробництва, впровадженню раціональної годівлі повноцінними комбікормами та широкому застосуванню міжпорідного схрещування.
    Підприємства корпорації надають значну допомогу населенню у придбанні поросят. Торік їх було продано 51 тис. голів. Найбільше продали поросят: агрокомбінат „Слобожанський” – 16 тис. голів, ТОВ „Гранум” – 10,4 тис., „Агропромислова компанія” – 2,4 тис., агрофірма „Маяк” – 2,3 тисячі голів.
    У зв’язку зі зниженням продуктивності тварин недоодержана значна кількість м’яса, знизилась його якість. Середньодобові прирости свиней на вирощуванні й відгодівлі знизилися на 9% і склали 409 грамів, проти 448 грамів у 2006 році. В той же час 13 підприємств досягли підвищення приростів. В 6 господарствах одержали більше 500 грамів. І це не межа. Наприклад, в агрофірмі „Оржицька” торік одержано середньодобовий приріст свиней на вирощуванні й відгодівлі 678 грамів, що на 172 грами більше, ніж було в 2006 році. Секрет успіху полягає в тому, що керівник підприємства кожен день аналізує роботу підприємства, своєчасно виявляє будь-які, навіть незначні, недоліки і негайно вживає заходів щодо їх усунення.
    В сусідній агрофірмі „Куйбишево” заміна керівника і основного штату спеціалістів принесли відчутні результати. За рік в господарстві у 2 рази підвищилась продуктивність свиней, у 3 рази зменшився їх падіж, виробництво м’яса виросло вдвічі.
    Звертаючись до представників підприємств, керівник корпорації особливо наголосив на тому, що в поточному році виробники повинні боротися за кожен грам прибавки приростів тварин. Адже додатково одержаний 1 грам приросту свиней збільшує загальні обсяги виробництва свинини за рік по корпорації на 160-170 т, або на майже 1,5 млн. гривень.
    Генеральний директор «Тваринпрому» зауважив, що підприємства корпорації є великотоварними виробниками тваринницької продукції. Тому кожен відсоток збільшення чисельності поголів’я чи його збереження, підвищення продуктивності тварин на підприємстві, суттєво позначається на показниках району, де вони розташовані, а надто – області.
    У роботі керівників багато проблемних питань, підкреслює Сергій Андрійович, але найважливішим є раціональне використання кормів. У структурі собівартості виробництва свинини вони займають майже 70 відсотків. Від кількості і якості кормів, від ступеню досконалості технологій їх приготування і способу згодовування залежить кількість витрат кормових одиниць на центнер виробленої свинини.

    Промислове свинарство: реалії та перспективи

    - Постійно покращувати показник витрат кормів – це наш святий обов’язок, - наголосив Сергій Гнатюк. - Керівники підприємств повинні спрямовувати максимум зусиль, мобілізовувати трудові колективи на зниження витрат кормів в натуральному і грошовому виразі на одиницю виробленої продукції.
    Торік в цілому по корпорації на 1 центнер вирощеної свинини витрачено по 5 ц кормових одиниць, що на 0,4 ц або 8 % менше, ніж в 2006 році. Річна економія кормів склала 27 тис. тонн. Дві третини господарств знизили витрати кормів, а в половині вони становили від 3,2 до 6 ц кормових одиниць. В той же час 6 підприємств витрачали більше 10 центнерів. Сергій Гнатюк навів приклади підприємств, в яких на 1 ц свинини витрачають на більше 4 ц кормоодиниць. А ось „Агропромислова компанія” має власні комбікормові цехи і лінію приготування преміксів. Завдяки цьому досягнуто високої ефективності використання кормів. Наведені приклади ефективності використання кормів спонукають кожного керівника зробити відповідні висновки.
    Україна має власну виробничу базу для повного забезпечення потреб внутрішнього ринку високоякісною вітчизняною свининою і необхідності в імпорті її немає, наголосив генеральний директор «Тваринпрому». «Ми ставимо питання перед державними установами про запровадження квот на імпорт м’ясної продукції. Тільки такий захід унеможливить завіз відходів м’ясопереробних підприємств європейських країн на ринок України» - сказав він.
    Виходячи із зауважень і побажань учасників зборів, доповідач наголосив на необхідності:
    - покращити роботу по відтворенню поголів’я свиней. Вжити заходів до підвищення продуктивності маток. Із числа ремонтного молодняка більше залишити свинок для парування у березні-квітні, аби влітку більше одержати поросят для нарощування чисельності поголів’я свиней і збільшення обсягів реалізації свинини;
    - забезпечити підвищення здавальної ваги свиней до рівня технологічних вимог (110-115 кг) і не допустити спаду темпів їх реалізації м'ясопереробним підприємствам. Укласти з переробниками довгострокові договори про терміни і обсяги поставки кондиційних свиней для забою та відпускні ціни, що гарантують рентабельне ведення галузі;
    - провести організаторську роботу по зміцненню власної кормової бази, розширенню посівів фуражних зернових культур, укладанню угод на закупівлю зерна з урожаю 2008 року для повного забезпечення тваринництва кормами до врожаю 2009 року.
    Керівники підприємств порушили перед працівниками Мінагрополітики питання стосовно спрощення порядку ідентифікації тварин, обмежень імпорту свинини і живих свиней для забою. Закликали не підтримувати експортерів зерна в частині повернення їм ПДВ та навести порядок у розрахунках за використані електроенергію і газ для потреб промислового свинарства.
    В нараді взяли участь і виступали заступник міністра Петро Вербицький, директори департаментів ринків тваринництва Дмитро Микитюк і фінансів Григорій Зуб, начальник відділу Департаменту зовнішньоекономічного співробітництва Рустам Юлдашев. Вони повідомили про сучасний стан державної підтримки тваринництва, кредитування агропідприємств і умови переходу аграрної економіки до Світової організації торгівлі.
    На нараді побував Дмитро ПЕКАРЧУК





    Схожі новини
  • Прискорюємо розвиток промислового свинарства
  • Свинарство на шляху відродження
  • Завдяки свинині тваринництво стане рентабельним
  • Галузь свинарства прискорює темпи розвитку
  • Економічні умови сприяють тваринництву

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.

Промислове свинарство: реалії та перспективи


Щоб проаналізувати роботу підприємств галузі свинарства за 2007 рік, а також обговорити проблемні питання стосовно подальшого нарощування обсягів виробництва свинини на промисловій основі, представники підприємств корпорації «Тваринпром» зібралися у Києві.

Збори відбулися в залі засідань Міністерства аграрної політики України, що зайвий раз продемонструвало важливість та зацікавленість держави у ефективній роботі галузі. Основні напрямки роботи на 2008 рік окреслив генеральний директор корпорації Сергій Гнатюк, не забувши проаналізувати підсумки роботи минулого року.
2007 рік, на переконання представників галузі, виявився нелегким для АПК. І тваринницька галузь не стала виключенням. Весняна та літня посухи не дозволили виростити і зібрати запланований урожай зернових і кормових культур. Ціни на фуражне зерно виросли вдвічі, подорожчали енергоносії, збільшилися витрати на заробітну плату тощо. При цьому ціна на живих свиней не підвищилася, а навпаки, в окремі місяці знижувалася. Такі умови, як вважають Сергій Андрійович і його колеги, ставлять промислове виробництво свинини на межу збитковості, змушують підприємства скорочувати чисельність поголів’я, призупиняти парування свиноматок.
Втім, яким би не був важким минулий рік, але більшість підприємств подолали труднощі й досягли певних успіхів. Розведенням свиней в корпорації займається 44 господарства, них утримується 460,2 тис. голів. В 23-х підприємствах збільшили чисельність порівняно з 2006 роком. Але в цілому по корпорації показник зменшився проти минулого року на 67,5 тис. голів. Зменшення відбулося в основному за рахунок ВСАТ „Агрокомбінат „Слобожанський”, який зупинився на реконструкцію і зменшив чисельність поголів’я на 72,2 тис. голів.

Промислове свинарство: реалії та перспективи

Питома вага підприємств „Тваринпрому” у загальних обсягах усіх сільгосппідприємств України по чисельності свиней складає 16%, вирощуванню свиней – 22,5%, реалізації свиней в живій масі – 23,3%. Торік від приплоду одержано 847 тис. поросят. 21 господарство збільшило цей показник порівняно із попереднім роком.
- На підприємствах корпорації торік вирощено 68 тис. т свинини, - зазначив Сергій Гнатюк. - Збільшили обсяги вирощування свиней 26 підприємств. Найбільше свинини вироблено в ТОВ „Агропромислова компанія” - 9,9 тис. т, агрокомбінаті „Калита” - 9,4 тис. т, ЗАТ „Бахмутський аграрний союз” - 8 тис. тонн. Реалізовано свиней на забій 68,3 тис. т, що більше попереднього року на 5,2%. Найбільших темпів зростання реалізації свинини досягли: ТОВ „Агропромислова компанія” – на 3,5 тис. т, ТОВ „Варіант” – на 1,2 тис. т, ТОВ „УкрЛан” – на 1,4 тис. тонн.
Таких показників досягнено завдяки реконструкції раніше діючих ферм і комплексів, оснащенню їх сучасним технологічним устаткуванням зарубіжного і вітчизняного виробництва, впровадженню раціональної годівлі повноцінними комбікормами та широкому застосуванню міжпорідного схрещування.
Підприємства корпорації надають значну допомогу населенню у придбанні поросят. Торік їх було продано 51 тис. голів. Найбільше продали поросят: агрокомбінат „Слобожанський” – 16 тис. голів, ТОВ „Гранум” – 10,4 тис., „Агропромислова компанія” – 2,4 тис., агрофірма „Маяк” – 2,3 тисячі голів.
У зв’язку зі зниженням продуктивності тварин недоодержана значна кількість м’яса, знизилась його якість. Середньодобові прирости свиней на вирощуванні й відгодівлі знизилися на 9% і склали 409 грамів, проти 448 грамів у 2006 році. В той же час 13 підприємств досягли підвищення приростів. В 6 господарствах одержали більше 500 грамів. І це не межа. Наприклад, в агрофірмі „Оржицька” торік одержано середньодобовий приріст свиней на вирощуванні й відгодівлі 678 грамів, що на 172 грами більше, ніж було в 2006 році. Секрет успіху полягає в тому, що керівник підприємства кожен день аналізує роботу підприємства, своєчасно виявляє будь-які, навіть незначні, недоліки і негайно вживає заходів щодо їх усунення.
В сусідній агрофірмі „Куйбишево” заміна керівника і основного штату спеціалістів принесли відчутні результати. За рік в господарстві у 2 рази підвищилась продуктивність свиней, у 3 рази зменшився їх падіж, виробництво м’яса виросло вдвічі.
Звертаючись до представників підприємств, керівник корпорації особливо наголосив на тому, що в поточному році виробники повинні боротися за кожен грам прибавки приростів тварин. Адже додатково одержаний 1 грам приросту свиней збільшує загальні обсяги виробництва свинини за рік по корпорації на 160-170 т, або на майже 1,5 млн. гривень.
Генеральний директор «Тваринпрому» зауважив, що підприємства корпорації є великотоварними виробниками тваринницької продукції. Тому кожен відсоток збільшення чисельності поголів’я чи його збереження, підвищення продуктивності тварин на підприємстві, суттєво позначається на показниках району, де вони розташовані, а надто – області.
У роботі керівників багато проблемних питань, підкреслює Сергій Андрійович, але найважливішим є раціональне використання кормів. У структурі собівартості виробництва свинини вони займають майже 70 відсотків. Від кількості і якості кормів, від ступеню досконалості технологій їх приготування і способу згодовування залежить кількість витрат кормових одиниць на центнер виробленої свинини.

Промислове свинарство: реалії та перспективи

- Постійно покращувати показник витрат кормів – це наш святий обов’язок, - наголосив Сергій Гнатюк. - Керівники підприємств повинні спрямовувати максимум зусиль, мобілізовувати трудові колективи на зниження витрат кормів в натуральному і грошовому виразі на одиницю виробленої продукції.
Торік в цілому по корпорації на 1 центнер вирощеної свинини витрачено по 5 ц кормових одиниць, що на 0,4 ц або 8 % менше, ніж в 2006 році. Річна економія кормів склала 27 тис. тонн. Дві третини господарств знизили витрати кормів, а в половині вони становили від 3,2 до 6 ц кормових одиниць. В той же час 6 підприємств витрачали більше 10 центнерів. Сергій Гнатюк навів приклади підприємств, в яких на 1 ц свинини витрачають на більше 4 ц кормоодиниць. А ось „Агропромислова компанія” має власні комбікормові цехи і лінію приготування преміксів. Завдяки цьому досягнуто високої ефективності використання кормів. Наведені приклади ефективності використання кормів спонукають кожного керівника зробити відповідні висновки.
Україна має власну виробничу базу для повного забезпечення потреб внутрішнього ринку високоякісною вітчизняною свининою і необхідності в імпорті її немає, наголосив генеральний директор «Тваринпрому». «Ми ставимо питання перед державними установами про запровадження квот на імпорт м’ясної продукції. Тільки такий захід унеможливить завіз відходів м’ясопереробних підприємств європейських країн на ринок України» - сказав він.
Виходячи із зауважень і побажань учасників зборів, доповідач наголосив на необхідності:
- покращити роботу по відтворенню поголів’я свиней. Вжити заходів до підвищення продуктивності маток. Із числа ремонтного молодняка більше залишити свинок для парування у березні-квітні, аби влітку більше одержати поросят для нарощування чисельності поголів’я свиней і збільшення обсягів реалізації свинини;
- забезпечити підвищення здавальної ваги свиней до рівня технологічних вимог (110-115 кг) і не допустити спаду темпів їх реалізації м'ясопереробним підприємствам. Укласти з переробниками довгострокові договори про терміни і обсяги поставки кондиційних свиней для забою та відпускні ціни, що гарантують рентабельне ведення галузі;
- провести організаторську роботу по зміцненню власної кормової бази, розширенню посівів фуражних зернових культур, укладанню угод на закупівлю зерна з урожаю 2008 року для повного забезпечення тваринництва кормами до врожаю 2009 року.
Керівники підприємств порушили перед працівниками Мінагрополітики питання стосовно спрощення порядку ідентифікації тварин, обмежень імпорту свинини і живих свиней для забою. Закликали не підтримувати експортерів зерна в частині повернення їм ПДВ та навести порядок у розрахунках за використані електроенергію і газ для потреб промислового свинарства.
В нараді взяли участь і виступали заступник міністра Петро Вербицький, директори департаментів ринків тваринництва Дмитро Микитюк і фінансів Григорій Зуб, начальник відділу Департаменту зовнішньоекономічного співробітництва Рустам Юлдашев. Вони повідомили про сучасний стан державної підтримки тваринництва, кредитування агропідприємств і умови переходу аграрної економіки до Світової організації торгівлі.
На нараді побував Дмитро ПЕКАРЧУК





Схожі новини
  • Прискорюємо розвиток промислового свинарства
  • Свинарство на шляху відродження
  • Завдяки свинині тваринництво стане рентабельним
  • Галузь свинарства прискорює темпи розвитку
  • Економічні умови сприяють тваринництву

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.