Прикладом ефективного використання осушених земель на Волині є СТзОВ «Романів». Завдяки співпраці з Луцьким міжрайонним управлінням водного господарства воно стало одним із передових в області з вирощування сільськогосподарських культур на меліорованих землях. Загальна площа осушених земель у цьому господарстві — 710 гектарів. Ця система складається з відкритої мережі каналів та споруд на них і закритої дренажної сітки. Протяжність каналів міжгосподарської мережі становить 4,7 кілометра, внутрішньогосподарської — 13,9. Крім того, на осушувальній системі «Верхів’я річки Конопелька» вибрано еталонну ділянку площею 300 гектарів, яка є прикладом ефективного використання меліоративних земель у зоні діяльності управління.
— Упродовж двох останніх років уряд виділяв нам кошти на капітальний ремонт внутрішньогосподарської меліоративної мережі осушувальних систем, протипаводкові заходи щодо ліквідації підтоплення населених пунктів та сільськогосподарських угідь, — розповідає головний інженер управління Віталій Мушка. — Не залишилася без уваги й Романівська сільська рада, якій перепало майже 97 тисяч гривень. Ці кошти освоєно нашим управлінням відповідно до розробленої проектно-кошторисної документації. Окрім державних коштів, левову частку грошей для підтримання системи в робочому стані вносить СТзОВ «Романів». Це цілком закономірно, адже внутрішньогосподарська осушувальна мережа перебуває в комунальній власності, а товариство орендує ці землі. Ремонтно-доглядові роботи на міжгосподарській меліоративній мережі та внутрішньогосподарській сітці цієї осушувальної системи проводяться нашими спеціалістами спільно з працівниками СТзОВ. Такий комплексний підхід до вирішення проблеми дає хороший результат, сприяє зростанню виробництва сільськогосподарської продукції.
Якщо взяти скажімо, кукурудзу, то вона в нас дала в межах 110 центнерів з гектара в сирому зерні (понад 90 центнерів — у сухому), цукрові буряки — 600 центнерів. Кормові культури... Якщо ми заготували тисячу тонн сіна, то це абсолютно задовільний врожай. У нас класична форма раціонального підходу до меліорації як такої. Вона не віртуальна, а максимально наближена до потреб кожної ділянки землі. Будь-який рівчак має своє функціональне призначення, — розповідає керівник СТзОВ «Романів» Віталій Заремба.