Завдяки автоматизації процесів реєстрація більшості земельних ділянок триває близько 5-10 хвилин, раніше на це витрачалися тижні. На цьому наголосив в інтерв’ю інформаційному агентству “УНІАН” Голова Держземагентства України Сергій Тимченко. “Сьогодні я з упевненістю можу сказати, що Національна кадастрова система – працює. Доказом цьому служать понад 20 000 реєстрацій нових земельних ділянок за три тижні роботи системи. Завдяки автоматизації процесів реєстрація більшості ділянок триває близько 5-10 хвилин, раніше на це витрачалися тижні. Також за цей період ми видали більш, ніж 5 тисяч виписок з кадастру для здійснення угод із землею”, – зазначив він.
Запуск таких глобальних автоматизованих систем завжди є великою подією. У нас 672 районних управління, в них працює близько 2 тисяч кадастрових реєстраторів і перші дні роботи системи були для нас справжнім випробуванням: чи все правильно встановлено на робочих місцях, чи витримають канали зв’язку, чи не буде збоїв у базах даних, чи добре навчені наші люди роботі з новим програмним забезпеченням і т.д.
За рахунок кредиту Світового банку була проведена аерофотозйомка всієї країни, а це понад 60 млн. гектарів. У результаті зйомки були створені сучасні ортофотоплани і індексно-кадастрові карти – вперше ми отримали електронну карту України.
“Слід зазначити, якщо за часів Радянського Союзу карти території держави оновлювалися постійно, то за два десятиліття незалежності їх ніхто жодного разу не оновлював. Тепер ми маємо в розпорядженні електронну карту країни, яка набагато зручніша та детальніша, ніж, приміром, карти Google, які робляться на основі знімків з космосу”, – підкреслив очільник земельного відомства.
Також у стислі терміни вдалося розробити програмне забезпечення, встановити спеціальні канали зв’язку та енергоживлення, побудову двох потужних центрів обробки даних, комп’ютерне та інше обладнання для 672 районних земуправлінь, де відтепер усі реєстратори працюють в єдиній системі електронного кадастру.
“Крім того, було зроблено оцифровку паперових архівів з землевпорядною документацією, а це сотні мільйонів листів різних документів і карт, з них – 17 мільйонів актів на право земельної власності, виданих за роки незалежності. Наш проект – дуже “молодий”, не тільки по тривалості своєї роботи, але і за віком тих, хто його реалізовував. Крім визнаних фахівців, ми залучили до роботи найкращих студентів з профільних українських вузів. Нам потрібно було створити таке програмне забезпечення, яке б впорядкувало всю наявну інформацію і перевело різні системи координат в одну – систему УСК-2000, якою зараз і користується вся Україна”, – розповів Сергій Тимченко.