Сільгоспвиробники продовжують активно готуватися до весняно-польових робіт. За оцінками експертів, на весняну посівну аграрії витратять майже 39 мільярдів гривень. Тож для того, аби виконати всі роботи в оптимальні терміни, сільгоспвиробники залучатимуть банківські та комерційні кредити та братимуть участь у форвардних закупівлях, які проводить Аграрний фонд.
Для успішного проведення весняно-польових робіт сільгоспвиробники наразі закуповують насіння, мінеральні добрива, засоби захисту рослин, паливно-мастильні матеріали та готують сільгосптехніку. На все це та оплату праці аграрії витратять близько 39 мільярдів гривень, що на 1,3 мільярда гривень більше, ніж у минулому році.
Збільшенню обігових коштів сприяв вдалий експорт сільгосппродукції. Проте для того, щоб провести весняно-польові роботи, аграріям потрібно додатково залучити близько 8 мільярдів гривень.
Як вирішити цю ситуацію, вже знають у Міністерстві аграрної політики та продовольства. Більшу частину половини суми, якої не вистачає, планують залучити через банківські та комерційні кредити – 7,7 млрд гривень Наразі регіональним органам управління вже доручено активізувати роботу з банківськими установами з питань кредитування сільськогосподарських підприємств для проведення весняно-польових робіт.
Також обігові кошти у розмірі 300 мільйонів гривень сільгоспвиробники зможуть залучити, взявши участь у форвардних закупівлях, які вже розпочав Аграрний фонд. Протягом першого кварталу 2013 року установа запланувала додатково закупити близько 700 тисяч тонн зерна.
«Ми докладаємо на сьогодні максимальних зусиль, щоб якісно підготуватися до посівної та провести всі роботи в оптимальні агротехнологічні строки», - зазначає Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.
Нагадаємо, що наразі українські сільгоспвиробники забезпечені насінням ярих культур (без кукурудзи) на 102% від потреби. Також вже закуплено 644,5 тисячі тонн мінеральних добрив, що на 15% більше, ніж на цей час у минулому році, і 8,9 тисячі тонн засобів захисту рослин. А готовність тракторів, у середньому по Україні, становить 91%, ґрунтообробно-посівної техніки − 94%.