Найбільш дієвими заходами з боку державних органів виконавчої влади спрямованими на охорону природного середовища, а також збереження стану та чисельності водних біоресурсів є посилення вимог природоохороннго законодавства та виконання облдержадміністрацією повноважень з питань координації діяльності територіальних державних органів рибоохорони Херсонської області.
Такими словами заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Михайло Мельник розпочав засідання робочої групи з питань організації та забезпечення виконання Комплексної регіональної програми раціонального використання водних обєктів і розвитку рибного господарства Херсонської області до 2020 року.
Так, щодо використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Херсонській області за 2012 рік планові показники виконані у наступному вигляді:
- вирощування рибопосадкового матеріалу риборозплідними заводами області було перевиконано, з 3,8 млн шт. – 5,6 млн шт, або 146%;
- зариблення природних водойм Херсонської області за власних коштів користувачів та громадських організацій майже в 3 рази перевищили планові показники – 126,2 тис. шт вселено 413,5 тис. шт молоді цінних видів риб;
- меліоративні роботи користувачів водних біоресурсів по викошуванню вищої водної рослинності виконано на 85%;
- виготовлення, установка та обслуговування штучних нерестовищ користувачам та громадськими організаціями виконано майже на 100 відсотків, що дало змогу додатково отримати 314 млн личинок цінних видів риб тощо.
Також на засіданні було оговорено проект Меморандуму про співробітництво в галузі рибного господарства Миколаївської та Херсонської областей, який має на меті підтримати, розширити та поглибити динамічні робочі стосунки , що склалися між цима областями.
«Поступовий розвиток рибної галузі в області є одним із пріоритетних завдань облдержадміністрації на сьогодення та однією із точок зростання економіки області в цілому», - додав по закінченню наради Михайло Мельник.