Україна має намір цього року відновити членство в Міжнародній організації винограду та вина (МОВВ), звідки її було тимчасово виключено.
Про це повідомили представники української офіційної делегації, що відвідали штаб-квартиру організації в Парижі, передає УКРІНФОРМ.
«Ми (офіційна делегація України - ред.) розпочали діалог з представниками Міжнародної організації винограду та вина і маємо намір відновити членство України в цій поважній організації цього року», - повідомив начальник відділу розвитку садівництва, виноградарства та виноробства Міністерства аграрної політики та продовольства України Віктор Костенко.
За словами урядовця, свого часу Україна була членом МОВВ, проте з фінансових причин (через несплату членських внесків - ред.) її було тимчасово виключено з неї. Як зазначив представник уряду, торік на законодавчому рівні вирішено питання з фінансуванням. «Відповідна постанова Кабінету Міністрів України передбачає фінансування членства України у МОВВ», - сказав урядовець. Він додав, що під час перебування у Парижі проведено попередні переговори з генеральним секретарем МОВВ Федеріко Кастеллучі і отримано його позитивну згоду на зустріч з українським міністром у цьому контексті. Під час зустрічі сторони домовляться про терміни та умови найшвидшого повернення Україні членства в МОВВ.
За словами заступника генерального директора Artemovsk Winery Вікторії Мальованої, Україна зберігає непогані шанси на відновлення членства в організації. На її думку, якщо наша країна встигне здійснити відповідні процедурні питання до початку літа, то її заявку буде розглянуто під час 26-го Світового конгресу винограду і вина та 11-ї Генеральної асамблеї МОВВ, які проходитимуть з 2 по 7 червня 2013 року у Бухаресті (Румунія). «Участь в МОВВ на правах постійного членства дасть змогу вітчизняним фахівцям галузі брати більш активну участь в роботі експертів, підкомісіях і комісіях організації з розробки нормативної документації; забезпечить Україні право користуватися офіційними стандартами і правилами, які мають юридичну силу у міжнародній торгівлі винами та виноматеріалами, а також використовуються в арбітражних суперечках», - додала В.Мальована.
Міжнародна організація винограду і вина створена на основі договору від 2001 року, вона стала спадкоємницею Міжнародного бюро винограду і вина, що існувало з 1924 року. До цілей і завдань МОВВ входять захист інтересів виноробної галузі та створення сприятливих ринкових умов, гармонізації та відповідності методів аналізу, боротьби з шахрайством та недобросовісною конкуренцією на ринку. Станом на лютий 2013 року членами МОВВ є 43 держави, а чотири країни (у тому числі й Україна) мають статус спостерігачів.