У 2012 році в загальному експорті вітчизняної продукції до Південно-Африканської республіки значно зросла частка експорту української пшениці та кукурудзи. Зокрема, цих культур було поставлено до ПАР на 100,5 мільйона доларів, при цьому загальний товарообіг між країнами становив 171,2 млн доларів. Це сьогодні під час зустрічі обговорили Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк та Посол Південно-Африканської Республіки в Україні пан Чупу Стенлі Матабат.
Розпочинаючи зустріч, Микола Присяжнюк зазначив, що у 2012 році було досягнуто найвищого показника товарообігу у двосторонніх відносинах між Україною та ПАР, який становив 171,2 мільйона доларів. Він зауважив, що минулоріч в українському експорті до ПАР відбулися серйозні структурні зміни.
«На сьогодні в його загальному обсязі переважає експорт зернових − кукурудзи та пшениці. Так, минулоріч українські аграрії поставили цих культур до ПАР на 100,5 мільйона доларів», − зазначив Микола Присяжнюк.
Міністр наголосив, що на сьогодні українська сторона зацікавлена у співробітництві з Південно-Африканською Республікою. Зокрема, українська сторона запропонує розпочати поставки продукції птахівництва, соняшникової олії та цукру на ринок ПАР. Окрім того, найближчим часом планується поглибити співпрацю у сфері розбудови інфраструктури агарного ринку, птахівництва, використання новітніх технологій виробництва натуральних добрив, а також освіти та науки.
Своєю чергою, Посол Південно-Африканської Республіки в Україні пан Чупу Стенлі Матабат відзначив важливість зустрічі найвищих державних посадовців та участі у делегаціях фахівців аграрної сфери та аграрного бізнесу. Посол ПАР наголосив, що поглиблення співпраці між країнами у сільському господарстві є питанням номер один.
«Якщо Україна вийде на Південно-Африканський ринок, то це означатиме вихід на ринок цілого Південно-Африканського субконтиненту з населенням понад 160 мільйонів. Тому безпосередньо перед візитом Президента України було б доцільно організувати двосторонні зустрічі, які б покращили підготовку цього візиту», − зауважив Чупу Стенлі Матабат.
Посол Південно-Африканської Республіки подякував за розширення відносин з Україною в аграрній сфері та підтвердив намір у поглибленні подальшої співпраці.
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше